Skocz do zawartości

Znikający aromat chmielu


Dex85

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, wizi napisał:

Podrzuć link do artykułu o utlenieniu spowodowanym trefnym chmielem. Z chęcią się czegoś nowego dowiem.

 

Magnum dawałeś do chmielenia na zimno?

Jeden link wysłałem w tym samym wątku.

Magnum na cichą? Żartujesz chyba :)

30 minut temu, INTseed napisał:

winner czy ta rurka to ta którą się zakłada na kranik?

Tego typu:

http://allegro.pl/rurka-do-rozlewu-zaworek-grawitacyjny-piwo-47cm-i5115602546.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, INTseed napisał:

Stosuję właśnie tą rurke do przelewania. W którym momencie jest natlenianie najbardziej?
Wiem że ta rurka nie pozwala na lanie pod kapsel.
W mojej mam jakby dwa biegi lania. Pierwszy wolniejszy jak docisne do szkła maksymalnie. A drugi szybszy jak tylko trochę wciśnie ten element ruchomy do środka. Jest jeszcze następny element który trzeba dezynfekować.

W jakimś filmiku Dziełak mówił aby nie zostawiać dużo powietrza w butelkach. I że też leje przez kranik po ściankach. Mnie to nie wychodzi. Może za szybko przelewam.

Jesli wiadro z krannem stoi np. na stole dalej rurka igielitowa i na koncu rurka grawitacyjna to do podlogi masz niecaly metr slupa piwa. Mniejsze bedzie cisnienie jak obetniesz igielit maksymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, winner napisał:

Jeden link wysłałem w tym samym wątku.

Przeczytałem i nic ciekawego tam nie ma, co by nie padło w tym wątku.

 

Sprawdziłem też twój schemat chmielenia. Proponuję mały eksperyment. Chmiel piwo Magnum na goryczkę. Chmiel, który dawałeś na whirlpool wrzuć cały po wyłączeniu palnika i od razu zbijaj temperaturę chłodnicą do docelowej. Nie bujaj fermentorem podczas chmielenia na zimno. Po prostu wrzuć chmiel w temperaturze 15 st. C i zapomnij o nim na 5 dni.

 

Podziękujesz jak wyjdzie zajebista IPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 11.04.2017 o 19:22, Piwosz86 napisał:

 

No i sam sobie odpowiedziałeś dlaczego masz takie efekty specjalne :D

 

Piwo niedofermentowane to jedno, przy 16,5 blg tylko 17 dni fermentacji to zdecydowanie za mało.

 

Drobiny chmielu w butelkach to druga przyczyna, zresztą po tak krótkiej fermentacji jak to się miało wyklarować jeszcze na spokojnie.

 

Poczytaj o klarowaniu piwa, hasła: cold crush, żelatyna, itp.

 

EDIT:

 

Aaaaa, i to:

 

 

 

 

Problem leży w tym, że jeżeli każde piwo potrzymasz na burzliwej tylko 7 dni (zwłaszcza jak ma wyższe blg - tutaj 16,5), to to piwo nie ma szans dofermentować. Zlewając piwo po 7 dniach na cichą przy tak wysokim blg, pozbawiasz je prawie wszystkich drożdży, więc blg w końcu się zatrzyma (ale to nie powinno być 3 blg). To że się zatrzymuje i już nie spada, nie znaczy że już możesz butelkować. Istotne jest na jakim poziomie się zatrzymało. U Ciebie to było za wysoko i piwo dofermentowało w butelkach.

Co Ty piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.