Skocz do zawartości

Nowy blog o piwie i piwowarstwie


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

No brawo brawo ! :tort: Już dodaję rssa i mam nadzieję, że wpisy będą często! Może dobrym pomysłem byłoby dodanie artykułów które publikowałeś na bbizie?

 

 

edit: piszesz o tym na blogu - rzuciłem okiem, ale nie doczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem wczesniej felietonu: "Warz wyśmienite piwo albo? giń" ,dopiero dziś miałem okazję. Muszę przyznać że jest jak najbardziej trafny i w calej rozciągłości podzielam pogląd autora, panie Tomaszu. No może jednak dodałbym, ze na Śląsku Cieszyńskim jest patriotyzm lokalny, można warzyć dobre piwo "wokół komina" i pewnie całkiem nieźle na tym zarabiać. Zresztą jeśli dobrze kojarzę fakty to cieszyński browar (a w sumie warzone w nim piwo) ocalał właśnie ze względu na silny patriotyzm lokalny. Pisz więcej, przyjemnie czyta się Twoje felietony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem wczesniej felietonu: "Warz wyśmienite piwo albo? giń" ,dopiero dziś miałem okazję. Muszę przyznać że jest jak najbardziej trafny i w calej rozciągłości podzielam pogląd autora, panie Tomaszu. No może jednak dodałbym, ze na Śląsku Cieszyńskim jest patriotyzm lokalny, można warzyć dobre piwo "wokół komina" i pewnie całkiem nieźle na tym zarabiać. Zresztą jeśli dobrze kojarzę fakty to cieszyński browar (a w sumie warzone w nim piwo) ocalał właśnie ze względu na silny patriotyzm lokalny. Pisz więcej, przyjemnie czyta się Twoje felietony.

Wiesz, ja jako przyjezdny trochę inaczej to widzę. Jeśli w takim Ustroniu muszę szukać sklepów z butelkowym Brackim, to chyba nie świadczy to o jakimś szaleńczym patriotyzmie lokalnym. Skądinąd wiem, że Brackie sprzedaje się poniżej oczekiwań GŻ i Browaru Zamkowego w Cieszynie. Co prawda nie ma tego złego, bo gdyby było inaczej pewnie nie bawili by się np. w BKD czy robienie muzeum.

 

EDIT: no i daj spokój z tym Panem. :P

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z butelkowanym Brackim to istna tragedia. To fakt. Ale w każdej knajpie, restauracji, barze w powiecie cieszyńskim napijesz się Brackiego. Jest jednak problem z jego podawaniem... Ale to juz temat na inną dyskusję. Tak czy siak, cesaroki są przywiązane do Brackiego.

 

Moje gratulacje na okoliczność powstania bloga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze mi się coś przypomniało. W dzisiejszym numerze DZ przeczytałem mały artykuł na temat cieszyńskiego browaru i planowanym udostępnieniu zwiedzającym. Wogóle jakoś ostatnio głośno się zrobiło w tym temacie. Chyba szykuje się jakaś ofensywa na konsumentów nieświadomych jakości Brackiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Kopyr :) Czekam z niecierpliwością na dalsze wpisy, bo wiesz, że lubię Cię czytać :P

Myślę, że jestem w stanie utrzymać dość wysokie tempo aktualizacji. Przynajmniej na początku. :) Swoją drogą myślałem, że właściwie każdy felieton, który wcześniej napisałem będzie się nadawał do opublikowania, a tak nie jest. Ale jeszcze 3-4 myślę, po pewnych przeróbkach, będą się nadawały. Nie chcę też za bardzo grzebać się w przeszłości :P, wolę pisać coś świeżego.

Co do samej zawartości to zamierzam publikować też opisy piw, które zrobiły na mnie duże wrażenie, tutaj definitywnie będą to świeże rzeczy.

W planach jest też artykuł dotyczący budowy kegeratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.