Skocz do zawartości

Zlewanie na cicha


Grifter

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady :beer: Ja nigdy nie używam rurki przy cichej. Zamykam szczelnie i w ciągu dwóch tyg może 2 razy lekko rozszczelniam pokrywkę, żeby upuścić nadmiar CO2. Robię tak od zawsze praktycznie i nic się nie dzieje...

 

No i nie zauważyłem Twojej odpowiedzi Coder, która juz wskoczyła na następną stronę :)

Edytowane przez kolomar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można spróbować bez rurki :beer: będzie to ciekawe doświadczenie :)

Taaaaa i twarda ekipa spod monopolowego co wyliże ściany :)

Tych raczej nie wpuszczaj bo jak poczują bluesa to się nie opędzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie poszlo na cicha wczoraj, fermentator z rurka i kranikiem :lol:

 

w sumie to dosc mocno odfermentowalo bo jak narazie nic nie 'bulgocze'.

 

w smaku jak narazie tak sobie, na pewno % sa, z 12,5blg zeszlo do 4 przy 16 litrach

czekam teraz tydzien i butelkuje a w miedzy czasie czekam na kolejne zamowienie i od razu waze nastepny browar :>

Edytowane przez Grifter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze przeprowadzałem fermentację cichą w fermentatorze z kranikiem. Rozlałem juz 10 warek i żadnego na szczęście zakażenia nie miałem. Kranik zawsze rozkładam na części, myje, płuczę i dezynfekuję. Przy rozlewaniu nic z karnikeim nie robię. Pierwsza partię piwka zlewam do peta (żeby przepłukac kranik..), resztę do butelek. No i oczywiście to co na dnie zostaje wylewam..... tez do peta. Tam się wyklaruje.

 

Fakt jest taki, że chyba jednak kuszę los przeprowadzając cichą w fermentatorz z kranikiem. Niby opatulam kranik workiem ale zawsze coś się tam moze stworzyć... Zakażenia bym nie przezył. Chyba jednak warto zainwetsowac w dodatkowy tank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grifterze !

 

............

 

5. Przelewanie młodego piwa gdziekolwiek przez filtartor jest niecelowe, a w warstwie ideowej, jest... o bogowie wybaczcie mi, że to słowo wypowiem... jakąś formą "FILTRACJI", której domowi piwowarzy są najzaciętszymi wrogami !!! Przemysłówki są filtrowane, nasze piwa NIGDY !!!

 

...........

Wasz Kris

Odnośnie filtracji NIE odnośnie klarowania TAK

 

http://www.piwo.org/forum/viewtopic.php?pid=43026#p43026

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wiec tak, w zasadzie mam juz 2 warki za soba, jedna z ekstraktow wes'a a druga z brewkita kupiona dla testu zeby porownac smak :)

 

pol wes'a zlalem na cicha do drugiego fermentatora a reszta stala w tym z burzliwej.

 

w smaku nie ma zadnej roznicy jak dla mnie ;)

piana stoi tyle samo, nagazowanie tez podobne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.