Skocz do zawartości

Własny regulator temperatury do zacierania


XboXC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialem przedstawic wlasny projekt na termostat, ktory sluzy mi do zacierania. Urzadzenie oparte jest o modul w1209 wraz z sonda 10kohm. Jego zadaniem jest pilnowanie temperatury zacierania.

Zasada dzialania prosta - sterownik zalacza lub rozlacza wyjscie 230V pod ktore mozna podlaczyc np kuchenke lub grzalke.

post-18539-0-43561200-1491670711_thumb.jpgpost-18539-0-15293800-1491670765_thumb.jpgpost-18539-0-92489800-1491670848_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny projekt! Myślałem o czymś takim :) A jak sobie poradziłeś z bezwładnością temperatury płyty grzewczej? Bo jednej po odłączeniu zasilania taka płyta przez dłuższy czas jest gorąca...

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam. Chcialem przedstawic wlasny projekt na termostat, ktory sluzy mi do zacierania. Urzadzenie oparte jest o modul w1209 wraz z sonda 10kohm. Jego zadaniem jest pilnowanie temperatury zacierania. Zasada dzialania prosta - sterownik zalacza lub rozlacza wyjscie 230V pod ktore mozna podlaczyc np kuchenke lub grzalke.

 

Nie chce się czepiać ale mogłeś temat trochę rozwinąć, skoro już się chwalisz tym osiągnięciem. Załóżmy, że chciałbym się posiłkować Twoim tematem i sam takie coś zbudować. Generalnie Twój post w niczym by mi nie pomógł na chwilę obecną. Napisałeś kilka zdań, plus trzy zdjęcia. Super, fajnie się Twój sprzęcik prezentuje, ale oprócz krótkiej informacji, że takie coś masz, nikt inny z forumowiczów na tym zbytnio nie skorzysta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzadzenie jest oparte o uklad W1209 - prosty termostat z regulacja temperatury.
Działa na banalnej zasadzie. Przy niebieskiej diodzie (ktora sygnalizuje załączenie przekaźnika i tym samym urządzenia wyjściowego) jest złącze 230V. Jest ono sterowane przez przekaźnik przez termostat W1209, który czujnikiem temperatury załącza lub rozłącza urządzenie podłączone pod ów 230V.

Jeśli chodzi bezwładność - w przypadku tej kuchenki jest spora, ale przy 20L zacieru podbija temperature o ok 1.5st tylko. Oczywiście do urządzenia mogę podłączyć np zestaw grzałek o małej bezwładności cieplnej (dosłownie co mi się podoba).

 

Urządzenie może działać zarówno jako termostat do zacierania (załącza grzałki by podgrzać) lub do lodówki - załącza agregat do chłodzenia, jeśli temp wzrośnie, a więc de facto jest uniwersalny. Wszystko się ustawia za pomocą 3 przycisków z przodu. Z tyłu obudowy mamy włącznik, złącze zasilania 230V do zasilenia termostatu oraz zasilenia owego wyjścia 230V na grzałkę oraz bezpiecznik 10A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.