Skocz do zawartości

Recyrkulacja z fałszywym dnem.


Matz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam gar z kranem i fałszywe dno do niego, z przeczytanych mi postów wynika, że jeśli chce utrzymać temperaturę to powinnienem wprawić w ruch brzeczkę pod FD. Wydaje mi się że pompa pobierająca brzeczkę spod dna i pompująca ją nad sito powinna zapewnić równomierny rozkład temperatur. Martwię się tylko zasysaniem, czy nie spowoduje to zbicia się złoża? Ewentualnie jak temu zapobiegać? Grzeje na taborecie. Kran mam 3/4 20mm i nie wiem czy silikonowy wąż nie będzie się spłaszczał i zamykał przepływu?

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matz, jest tu kilka zmiennych.

Oczywiscie najlepszym rozwiazaniem jest plaszcz olejowy lub wodny wokol garnka ale...

Jesli sito dobrze przylega do obwodu garnka, jesli szczeliny w sitcie sa maksymalnie 0,7mm, slod nie zmielony na make a dno garnka masz grube-3 warstwowe (okolo 5mm) to nic Ci sie nie przypali nawet bez recyrkulacji tylko nie grzej na pelnym gazie jesli masz mocny taboret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fałszywe dno o szczelinach 7/20mm. Stwierdzam, że kupno pompy i zbrojnych węży nie będzie aż takim strasznym wydatkiem, ale nie wiem właśnie jak to że zabijaniem się złoża, ciągłe mieszanie niestety spowoduje problem z mętnościa.

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "budując" mój browar domowy na raty używam aktualnie fałszywego dna a cyrkulację robię ręcznie. Podczas podgrzewania odbieram brzeczkę (2-3L/min) i wlewam z powrotem. Docelowo pewnie dorobię się jakiejś pompy magnetycznej, ale też mnie zastanawia czy ssanie ok 10L/min nie będzie powodować jakichś problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stłumienie przepływu raczej jest wskazane. Jak będzie zbyt szybko pobierać brzeczke z pod fałszywego dna to może jej tam zabraknąć, a to może doprowadzić do przypalenia drobnych pyłów że słodu. Zobacz jak to jest robione w systemach ala biab typu grainfather lub jego klony coobra itp.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zacierałem z pompką i załączona recyrkulacją. Przepływ mocno tłumiłem, ale i tak złoże się zbiło i już nic nie zassysało. Czy ma ktoś może jakieś porady jak wykorzystać poprawnie recyrkulację z FD?

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze jak bedziesz mieszal zacier co jakis czas powinno to pomoc na zbijajace sie zloze i lepiej rozprowadzi temperature. Na 10-15 min przed koncem zacierania zostaw recyrkulacje na zdlawionym zaworze w celu sklarowania, powinno pomoc.

Tlumimy na wylocie pompy.

Edytowane przez Jabol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim małe obroty na pompce ew. pompka z małą wydajnością , mocna wydajność pompy tam niepotrzebna . Tłumienie przepływu też jako korekta przepływu , no i rzadki zacier . Ważne od początku utrzymywać przepływ na niskim poziomie ( z czasem każdy wie ile na jego sprzęcie odpowiedni ) , to zapobiega zbijaniu się zacieru i przytykaniu sita . U mnie mała pompka na średnich obrotach po zatkaniu sita wytworzyła takie podciśnienie że na dnie termosu od podpórek sita wytworzyli się dość znaczne wgniotki ( działa jak prasa ) . Przy odpowiednie dobranym przepływie , odpowiednim zmieleniu ziarna i dobrze dobranej j gęstości zacieru u mnie chodzi bez zatykania dowolnie długo .

Edytowane przez czeburaszka710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby stłumić na wyjściu muszę dokupić zwór i króćce. Pompkę mam BOSH PAD 0 392 023 004, podpięta jest pod zasilacz labolatoryjny 0-30V, więc mam pełna regulacje obrotów. Póki co stłumię przepływ przed pompą i postaram się dać pompę na min. obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.