Skocz do zawartości

Tripel a kolendra


seler

Rekomendowane odpowiedzi

Cytuję za WIKI : Dodatki przypraw nie należą do tradycji i jeśli użyte nie powinny być rozpoznawalne jako takie."

To ja wiem, stąd pytanie czy "jednak", czy ktoś z doświadczeniem w warzeniu belgijskich przy użyciu drożdży Wyeast 1214 Belgian Abbey zaleciłby jednak trochę dodać dla podbicia aromatu/smaku czy lepiej zostawić bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój z założenia (wyszedł tylko 16,5°Blg ) Tripel, 13-ta warka, dostał 9g kolendry. Teraz kiedy już swoje wyleżakował, smak tej przyprawy jest wyraźnie wyczuwalny, dominujący.

Czy jest to zgodne ze stylem? ... dla mnie mało istotne, piwko jest smaczne. Warka doczekała się powtórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój z założenia (wyszedł tylko 16,5°Blg ) Tripel, 13-ta warka, dostał 9g kolendry. Teraz kiedy już swoje wyleżakował, smak tej przyprawy jest wyraźnie wyczuwalny, dominujący.

Czy jest to zgodne ze stylem? ... dla mnie mało istotne, piwko jest smaczne. Warka doczekała się powtórki.

Dzięki :P

 

Czyli jak dodam 5g to pewnikiem nie popsuję. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolendra w Triplu być musi, co to za Tripel bez kolendry?

BJCP twierdzi co innego, ale jak dla mnie kolendra idealnie pasuje :) Zresztą są belgijskie triple z kolendrą. Na pewno łatwiej jest uzyskać pożądany efekt z kolendrą, niż bez, z drugiej strony bez kolendry - to wyzwanie.

 

 

1214 miałem, złe mam doświadczenia z nimi.

No patrz, to odwrotnie, niż ja - to moje ulubione drożdze do belgów, w przeciwieństwie do THG :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tripeli kolendry sie nie dodaje, a uscislajac - do tradycyjnych tripeli, bo są wynalazki jak np. tripel karmeliet. i to nie kwestia klapek bjcp. takie są fakty.

Podobno browar to nie apteka i można sobie dodawać co się chce byle produkt finalny był smaczny.Możesz uwarzyć piwo ściśle wg receptury a zupełnie nie nadające się do picia :tort::beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.