Jump to content
Sign in to follow this  
seler

Tripel a kolendra

Recommended Posts

Dodawać czy jednak nie?

Doczytałem też że można dodac startej skórki limonki do fermentacji - warto?

Cytuję za WIKI : Dodatki przypraw nie należą do tradycji i jeśli użyte nie powinny być rozpoznawalne jako takie."

Cytuję za WIKI : Dodatki przypraw nie należą do tradycji i jeśli użyte nie powinny być rozpoznawalne jako takie."

To ja wiem, stąd pytanie czy "jednak", czy ktoś z doświadczeniem w warzeniu belgijskich przy użyciu drożdży Wyeast 1214 Belgian Abbey zaleciłby jednak trochę dodać dla podbicia aromatu/smaku czy lepiej zostawić bez?

Mój z założenia (wyszedł tylko 16,5°Blg ) Tripel, 13-ta warka, dostał 9g kolendry. Teraz kiedy już swoje wyleżakował, smak tej przyprawy jest wyraźnie wyczuwalny, dominujący.

Czy jest to zgodne ze stylem? ... dla mnie mało istotne, piwko jest smaczne. Warka doczekała się powtórki.

Mój z założenia (wyszedł tylko 16,5°Blg ) Tripel, 13-ta warka, dostał 9g kolendry. Teraz kiedy już swoje wyleżakował, smak tej przyprawy jest wyraźnie wyczuwalny, dominujący.

Czy jest to zgodne ze stylem? ... dla mnie mało istotne, piwko jest smaczne. Warka doczekała się powtórki.

Dzięki :P

Czyli jak dodam 5g to pewnikiem nie popsuję. Pozdrawiam.

Kolendra w Triplu być musi, co to za Tripel bez kolendry?

A to hasło z wiki to jakieś nieprawdziwe.

1214 miałem, złe mam doświadczenia z nimi.

Kolendra w Triplu być musi, co to za Tripel bez kolendry?

BJCP twierdzi co innego, ale jak dla mnie kolendra idealnie pasuje :) Zresztą są belgijskie triple z kolendrą. Na pewno łatwiej jest uzyskać pożądany efekt z kolendrą, niż bez, z drugiej strony bez kolendry - to wyzwanie.

1214 miałem, złe mam doświadczenia z nimi.

No patrz, to odwrotnie, niż ja - to moje ulubione drożdze do belgów, w przeciwieństwie do THG :P

BJCP twierdzi co innego,

Jak to mówią na mieście: Zdejmij klapki BJCP z oczu :):P

Ostatnio jak miałem 1214 to powychodziły piwa z dużą ilościa banana, a niektóre jak pszeniczniaki.

Mój trippel jest z kolendrą i na Belgian Abbey, bardzo mi smakuje i na pewno będzie powtórka :beer: do spróbowania za tydzień w ZG, jestem ciekawy opini :tort:

do tripeli kolendry sie nie dodaje, a uscislajac - do tradycyjnych tripeli, bo są wynalazki jak np. tripel karmeliet. i to nie kwestia klapek bjcp. takie są fakty.

do tripeli kolendry sie nie dodaje, a uscislajac - do tradycyjnych tripeli, bo są wynalazki jak np. tripel karmeliet. i to nie kwestia klapek bjcp. takie są fakty.

Podobno browar to nie apteka i można sobie dodawać co się chce byle produkt finalny był smaczny.Możesz uwarzyć piwo ściśle wg receptury a zupełnie nie nadające się do picia :tort::beer:

BJCP twierdzi co innego' date='[/quote']

Zdejmij klapki BJCP z oczu :/:tort:

Ty mnie nie cytuj :beer: Wszak napisałam, że BJCP mówi, a ja swoje robię :/