Skocz do zawartości

2010.06.12 Częstochowa - I Częstochowski Konkurs Piw Domowych


pioturek

Rekomendowane odpowiedzi

Częstochowski Krąg Lokalny Towarzystwa Promocji Kultury Piwa BRACTWO PIWNE oraz Częstochowska Organizacja Turystyczna zapraszają piwowarów do wzięcia udziału w

 

 

I Częstochowskim Konkursie Piw Domowych.

 

Konkurs odbędzie się podczas plenerowej imprezy jaką jest IV Festiwal Sztuki Kulinarnej ? ?Aleja Dobrego Smaku".

Bractwo Piwne przeprowadzi wtedy również pokaz warzenia piwa oraz będzie dzielić się ze wszystkimi zainteresowanymi swoją wiedzą o piwie, jego historii, gatunkach piwa, a także o Bractwie Piwnym. W czasie pokazu zapraszamy do degustacji piw domowych naszych częstochowskich piwowarów.

 

Poniżej regulamin I CKPD:

R e g u l a m i n

I Częstochowskiego Konkursu Piw Domowych

Częstochowa, 12 czerwca 2010 r.

w ramach

IV Festiwalu Sztuki Kulinarnej ? ?Aleja Dobrego Smaku"

Organizatorzy:

? Częstochowski Krąg Lokalny Towarzystwa Promocji Kultury Piwa BRACTWO PIWNE

? Częstochowska Organizacja Turystyczna

 

1. Organizatorzy wyznaczają skład Komisji Konkursowej, której decyzje są ostateczne.

2. Uczestnikami konkursu mogą być jedynie osoby pełnoletnie.

3. W konkursie wyznaczono 2 kategorie

? Monachijskie Jasne 11 ? 12,5°Blg wg. BJCP styl 1.D Munich Helles

? Dry Stout 9 - 12,4°Blg wg. BJCP styl 13.A Dry Stout

4. Uczestnik może startować w obu kategoriach.

5. W każdej kategorii uczestnik może wystawić najwyżej dwa piwa.

6. W przypadku zgłoszenia do konkursu ogółem, tylko jednego piwa w danej kategorii, konkurs w niej nie zostanie rozstrzygnięty, a uczestnik otrzyma upominek.

7. W przypadku zgłoszenia do jednej kategorii powyżej 12 piw organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykonania wstępnej eliminacji.

8. Uczestnicy zgadzają się na upublicznienie swego imienia i nazwiska podczas ogłaszania

wyników konkursu.

9. Zwycięzca każdej z kategorii zobowiązuje się do upublicznienia receptury zwycięskiego piwa.

10. Uczestnicy mają obowiązek dostarczenia piw konkursowych od 01.05.2010 r. do dnia 04.06.2010r. na adres organizatora :

Łukasz Janiszewski

ul. Focha 4/6

42-200 Częstochowa

z dopiskiem ?I CKPD?

11. W przypadku osobistego dostarczenia piw do konkursu należy wcześniej ustalić termin odbioru z przedstawicielem organizatorów.

12. Udział w Konkursie jest bezpłatny.

13. Piwa Konkursowe oceniać będą dwie niezależne komisje. Pierwsza - Komisja Branżowa to osoby, których działalność jest związana z branżą piwowarską. Druga to Komisja Konsumencka składająca się z osób niezwiązanych z branża piwowarską.

14. Nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii ocenione przez Komisję Branżową. Wyróżnione zostaną trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii ocenione przez Komisje Konsumencką. Nagrodą specjalną za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii ? Monachijskie Jasne będzie możliwość uwarzenia zwycięskiego piwa w browarze restauracyjnym ?Czenstochovia?. Browar ?Czenstochovia? zastrzega sobie możliwość niewielkiej modyfikacji receptury ze względów technologicznych.

15. Członkowie Komisji Konkursowej nie są uczestnikami konkursu.

16. W przypadku dwóch lub więcej piw, które otrzymały identyczną punktację prawo wyboru piwa przysługuje Przewodniczącemu Jury.

17. Dopuszcza się nadesłanie piw w butelkach oznaczonych etykietami i/lub oznaczonymi kapslami. Sposób należy opisać we właściwym miejscu formularza zgłoszeniowego.

18. Do konkursu należy wystawić minimum 3 butelki 0,5l lub jako ekwiwalent 4 butelki 0,33l piwa jednego rodzaju.

19. W konkursie mogą brać udział piwa warzone na bazie słodów, ekstraktów oraz słodów wraz z ekstraktami.

20. Ocena piw będzie anonimowa, a butelki przed konkursem zostaną właściwie zamaskowane.

21. Zwycięzcy otrzymają nagrody w dniu konkursu, a w przypadku nieobecności zostaną one wysłane w przeciągu 14 dni.

22. Organizatorzy Konkursu zastrzegają sobie prawo do częściowej zmiany powyższego regulaminu bez uprzedniego powiadomienia.

 

Wszelkich dodatkowych informacji udziela:

Arkadiusz Michalski (arzy)

Tel. 791715865

arzy@browar.biz

 

Formularz zgłoszeniowy do pobrania TU , który po wypełnieniu należy dołączyć do dostarczanych piw a także przesłać go na adres e-mail : janiszewskilukasz@o2.pl

 

 

Sponsorami nagród w Konkursie Piw Domowych są: TWOJBROWAR.PL , Centrum Piwowarstwa, Homebrewing.pl, Piwodziej.pl i Stoisko piwowarskie w Składzie Przypraw Naturalnych w Częstochowieoraz Centrum PST w Częstochowie.

 

Szczegóły dotyczące nagród ogłaszać będziemy w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

3. W konkursie wyznaczono 2 kategorie

? Monachijskie Jasne 11 ? 12,5°Blg wg. BJCP styl 1.D Munich Helles

Nijaka nieścisłość jest w podanych gęstościach. Organizatorzy podparli się BJCP, a tam w opisie piwa stoi OG: 1.045 ? 1.051 co daje 11,2 - 12,6 blg. Różnica niby nieznaczna, ale warto by sprecyzować, bo mogą wyjść kwasy po ogłoszeniu wyników.

 

Natomiast odnośnie samego opisu z BJCP to gęstości 1.045 ? 1.051 występuje tylko tam.

Brewers Association (USA - zawodowcy) podaje Original Gravity (?Plato) 1.044-1.050 (11-13 ?Plato)

FORENINGEN AF DANSKE ?LDOMMERE (Dania - amatorzy) 1044-50

SVENSKA HEMBRYGGAREFÖRENINGEN (Szwecja - amatorzy) 1 044?50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. W konkursie wyznaczono 2 kategorie

? Monachijskie Jasne 11 ? 12' date='5°Blg wg. BJCP styl 1.D Munich Helles[/b']

Nijaka nieścisłość jest w podanych gęstościach. Organizatorzy podparli się BJCP, a tam w opisie piwa stoi OG: 1.045 ? 1.051 co daje 11,2 - 12,6 blg. Różnica niby nieznaczna, ale warto by sprecyzować, bo mogą wyjść kwasy po ogłoszeniu wyników.

 

Natomiast odnośnie samego opisu z BJCP to gęstości 1.045 ? 1.051 występuje tylko tam.

Brewers Association (USA - zawodowcy) podaje Original Gravity (?Plato) 1.044-1.050 (11-13 ?Plato)

FORENINGEN AF DANSKE ?LDOMMERE (Dania - amatorzy) 1044-50

SVENSKA HEMBRYGGAREFÖRENINGEN (Szwecja - amatorzy) 1 044?50

Browar to nie apteka. Jakie niby kwasy? Do którego miejsca po przecinku mierzysz gęstość. A jak ktoś nie ma refraktometru, tylko balingometr, to co ma zrobić. Właśnie po to, żeby kwasów nie było to organizator zrobił równe przedziały 11-12,5. Jak ktoś będzie miał 12,7°Blg to myślisz, ze powinien być zdyskwalifikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monachijskie Jasne 11 ? 12,5°Blg to parametry konkursowe z Żywca który odbywa się tydzień po naszym konkursie, a którego kategorie zostały ogłoszone dużo wcześniej.

Chcemy, żeby osoby które zdążyły już uwarzyć to piwo miały możliwość zaprezentowania się z nim też w Częstochowie :lol:, do czego też zachęcam!

 

Jeżeli na co mam nadzieję konkurs będzie sukcesem, w przyszłym roku wcześniej zostaną zaprezentowane kategorie i będzie można trochę zaszaleć w kategoriach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monachijskie Jasne 11 ? 12,5°Blg to parametry konkursowe z Żywca który odbywa się tydzień po naszym konkursie, a którego kategorie zostały ogłoszone dużo wcześniej.

Chcemy, żeby osoby które zdążyły już uwarzyć to piwo miały możliwość zaprezentowania się z nim też w Częstochowie :smilies:, do czego też zachęcam!

 

Jeżeli na co mam nadzieję konkurs będzie sukcesem, w przyszłym roku wcześniej zostaną zaprezentowane kategorie i będzie można trochę zaszaleć w kategoriach :beer:

Dzięki admiro za sprecyzowanie. Rozumiem, że rozszerzony zakres to 11-12,6 blg. Trochę mnie to BJCP przestraszyło, bo nastawiłem niewymiarowego wg BJCP hellesa 11 blg, a tak jest gitara.

Konkurs na pewno będzie sukcesem. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ważna informacja dla uczestników I Częstochowskiego Konkursu Piw Domowych

 

Bardzo nam miło zaprezentować listę nagród :)

 

W kategorii Monachijskie Jasne

 

za zajęcie I miejsca - bony w piwowarskich sklepach internetowych o łącznej wartości 400 zł

(w sklepach: twójbrowar.pl za 150 zł, Piwodziej.pl za 100 zł, Homebrewing.pl za 100 zł, Centrum Piwowarstwa za 50 zł)

za zajęcie II miejsca - bony w piwowarskich sklepach internetowych o łącznej wartości 300 zł

(w sklepach: : twójbrowar.pl za 100 zł, Piwodziej.pl za 75 zł, Homebrewing.pl za 75 zł, Stoisko Piwowarskie w Częstochowie za 50 zł)

za zajęcie III miejsca - bony w piwowarskich sklepach internetowych o łącznej wartości 175 zł

(w sklepach: twójbrowar.pl za 50 zł, Piwodziej.pl za 50 zł, Homebrewing.pl za 25 zł, Stoisko Piwowarskie w Częstochowie za 50 zł)

 

Przypomnę jeszcze tylko że nagrodą specjalną za zajęcie pierwszego miejsca w tej kategorii będzie możliwość uwarzenia zwycięskiego piwa w browarze restauracyjnym ?Czenstochovia?

 

W kategorii Dry Stout

 

za zajęcie I miejsca - bony w piwowarskich sklepach internetowych o łącznej wartości 400 zł

(w sklepach: twójbrowar.pl za 150 zł, Piwodziej.pl za 100 zł, Homebrewing.pl za 100 zł, Centrum Piwowarstwa za 50 zł)

za zajęcie II miejsca - bony w piwowarskich sklepach internetowych o łącznej wartości 300 zł

(w sklepach: : twójbrowar.pl za 100 zł, Piwodziej.pl za 75 zł, Homebrewing.pl za 75 zł, Stoisko Piwowarskie w Częstochowie za 50 zł)

za zajęcie III miejsca - bony w piwowarskich sklepach internetowych o łącznej wartości 175 zł

(w sklepach: twójbrowar.pl za 50 zł, Piwodziej.pl za 50 zł, Homebrewing.pl za 25 zł, Stoisko Piwowarskie w Częstochowie za 50 zł)

 

Wyżej wymienione nagrody przyznaje komisja branżowa.

Edytowane przez pioturek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Przypominam piwowarom że można już nadsyłać piwa do konkursu :)

Termin nadsyłania upływa 04.06.2010r. a adres znajduje się w Regulaminie powyżej.

Edytowane przez pioturek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Miło nam poinformować że do grona sponsorów I Częstochowskiego Konkursu Piw Domowych dołączyła firma Gambrinus S.C., która ufundowała wieżę i rożek piwny.

Nagrody przyznane zostaną przez komisję konsumencką konkursu, dla laureatów I miejsca w poszczególnych kategoriach.

Edytowane przez pioturek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

DHL. Napisałem taki adres jak był w regulaminie, ale kurier był na tyle tępy że jak zobaczył że pod tym adresem jest apteka, w której Łukasz pracuje to nie zadzwonił do niego, nie wszedł do środka tylko zwrócił paczkę do sortowni że jest źle zaadresowana. to było w środę, a ja byłem w Białymstoku i nie miałem jak zareagować i dopiero wczoraj zadzwoniłem i paczka ma być tam w poniedziałek. I na call center usłyszałem "że kurier nie ma obowiązku dzwonić do odbiorcy". A najciekawsze że wcześniej koło 10 paczek tak samo zaadresowanych dochodziło. Śmiałbym się gdyby paczka którą wysłałem pocztą w piątek też doszła w poniedziałek. Tylko 40 zeta wydane na kuriera poszło w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DHL. Napisałem taki adres jak był w regulaminie, ale kurier był na tyle tępy że jak zobaczył że pod tym adresem jest apteka, w której Łukasz pracuje to nie zadzwonił do niego, nie wszedł do środka tylko zwrócił paczkę do sortowni że jest źle zaadresowana. to było w środę, a ja byłem w Białymstoku i nie miałem jak zareagować i dopiero wczoraj zadzwoniłem i paczka ma być tam w poniedziałek. I na call center usłyszałem "że kurier nie ma obowiązku dzwonić do odbiorcy". A najciekawsze że wcześniej koło 10 paczek tak samo zaadresowanych dochodziło. Śmiałbym się gdyby paczka którą wysłałem pocztą w piątek też doszła w poniedziałek. Tylko 40 zeta wydane na kuriera poszło w błoto.

Oczywiście w tej sytuacji termin zgłoszenia będziesz miał uznany :D

 

Dokładną liczbę piw (ponad 20) będę znał w sobotę jak Łukasz już wszystko podliczy, na email są wysyłane potwierdzenia, ale w samej końcówce przyszło ponad połowa piw nie zdążyliśmy jeszcze wszystkiego potwierdzić,

 

Off topic: sama wysyłka, też miałem problemy z wysyłką piw do Wrocławia i Żywca, kurierzy oficjalnie nie chcą przewozić piwa (chyba, ze nie powiemy co jest w środku) i nie biorą odpowiedzialności na dotarcie w calości. Jak na razie nie mam problemu z Pocztą, ale opcja "przesyłka na warunkach specjalnych".

Jednemu z konkursowiczów przysyłających piwo do nas Poczta potłukla 1 szt piwa i wybebeszyla całą paczkę, nie wiem czy to była paczka zwykła czy na szczególnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednemu z konkursowiczów przysyłających piwo do nas Poczta potłukla 1 szt piwa i wybebeszyla całą paczkę, nie wiem czy to była paczka zwykła czy na szczególnych.

Nawet wiem, któremu :D Mnie potłukli paczkę do Żywca, muszę dosłać jedno piwo. Napisali w protokole zniszczenia, że nie było adnotacji o szczególnym traktowaniu. Po protu oni rzucają w magazynach tymi paczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.