Skocz do zawartości

Koronka brabancka - jak uzyskać?


Rekomendowane odpowiedzi

Panie i panowie - jak uzyskać koronkę brabancką na szkle jak na zdjęciu?

[to co widać to West Coast IPA z Browaru Zamkowego Cieszyn]

 

attachicon.gif20161122_163359.jpg attachicon.gif20161122_163421.jpg

attachicon.gif20161122_163453.jpg attachicon.gif20161122_163411.jpg

 

Toż to najzwyklejsze w świecie firankowanie piany. Jak to się pojawia - trwała, gęsta kremowa piana takie coś zostawia praktycznie zawsze. Najczęściej w lekkich lagerach - Pils, Munich Dunkel, oraz w alesach głównie ameryka spotkamy taki efekt. Nalewanie piwa też ma znaczenie - trzeba zbudować ładną czapę piany. A dlaczego to zasada podał już możliwości. Oprócz tego był też temat cały o pianie chyba na 12 stron :D Polecam poczytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś poszedłem z kumplem do knajpy. Wzięliśmy obaj to samo piwo (jakiś czeski Tmavy Lezak), to samo szkło taka sama wysokość piany itd.

On miał taką koronkę jak na zdjęciu a ja nic, kompletne zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś poszedłem z kumplem do knajpy. Wzięliśmy obaj to samo piwo (jakiś czeski Tmavy Lezak), to samo szkło taka sama wysokość piany itd.

On miał taką koronkę jak na zdjęciu a ja nic, kompletne zero.

 

następnym razem nie graj beergeeka ;-) nie kręć szklanką jak poparzony, nie majtaj w różnych kierunkach; bierz równe łyki i delikatnie odstawiaj/podnoś szklanicę (aby kolejna warstwa się przykleiła)

 

Ja w swoich piwach mam taką firanę praktycznie zawsze. A jak nie mam to patrz powyżej dlaczego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.