Jump to content
eltomek

[Giełda] [S] Refraktometr 0-32 Brix

Recommended Posts

Mam do sprzedania jeden refraktometr, dostałem przez pomyłkę 2 sztuki i jeden z nich sprzedaję.
Przetestowałem go podczas jednego warzenia, stan sklepowy, z tą różnicą, że kupiony od Chińczyka ;-)

Zestaw akcesoriów (pudełko, śrubokręt, pipeta, szmatka i instrukcja) nie używane wcale.

Należy zwrócić uwagę na to, że na pryzmacie ten egzemplarz ma rysę. Nie odbija się to na jego działaniu, w okienku jej nie widać (załączam fotkę), no ale rysa jest, stąd i cena niższa.
Możliwy odbiór osobisty w Krakowie lub wysyłka przy płatności z góry na konto.

Sposób dostawy: Poczta Polska
Koszt dostawy: 13
Stan: nowy
Oceń stan: 5
classifieds-16332-0-58230900-1490890452_thumb.jpgclassifieds-16332-0-92336100-1490890455_thumb.jpg

post-16332-0-60765700-1490892819_thumb.jpg

Edited by eltomek

A wtedy cena waha się w granicach 17$

to coś zmienia w sensie logicznym?

nadal 17*3,95<77 i refraktometr ma rysę :(

Dla tych, którzy nadal będą bronić sprzedającego cytuję to czego pisać był nie powinien:

no ale rysa jest, stąd i cena niższa

Wtedy sprawy by nie było, bo każdy ma prawo życzyć sobie cenę jaką uważa za stosowną.

A tak na marginesie, to jeśli ta rysa nie sprawia problemu, to może lepiej ten 100% sprawny sprzedać, a uszkodzony sobie zostawić?

Nie widzę ceny. Tylko poprawiam Ciebie. A tak na marginesie, jaką cena?

a ja nie wiem co Ty widzisz, a co nie. :D

Cena podana 77 zł.

Nie widzę ceny. Tylko poprawiam Ciebie. A tak na marginesie, jaką cena?

a ja nie wiem co Ty widzisz, a co nie. :D

Cena podana 77 zł.

Cena ciut za wysoka. Ale może są tacy co wola dyszkę dopłacić i nie czekać zbyt długo na przesyłkę.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

@Dr2 Dlaczego odnosisz moją cenę do wybranej przez siebie oferty i zarzucasz mi nieuczciwość nie wiedząc, do jakiej oferty cenę odnosiłem ja?

Wzywasz mnie ponadto do sprzedaży drugiego egzemplarza nie wiedząc nawet w jakim jest stanie, zupełnie niepotrzebnie wtrącasz swoje zdanie opierając się wyłącznie na swoich założeniach.

*plonk*

Edited by eltomek

Dlaczego odnosisz moją cenę do wybranej przez siebie oferty i zarzucasz mi kłamstwo nie wiedząc, do jakiej oferty cenę odnosiłem ja?

Myslę, że kupującemu jest to obojętne na czym opierasz swoją wycenę skoro piszesz, że to kupione u chińczyka. :D

I nie zarzucam Ci kłamstwa żadnego (szybko zmieniasz zdanie sądząc po edycji), a jeśli to proszę pokaż mi gdzie bo jakoś tego nie zauważyłem :(

Pokazuję tylko, że Twoja oferta nie jest atrakcyjną obecnie, a że Tobie to nie w smak to inna bajka.

Dla potomnych wkleję Twój pierwotny wpis:

"Cena niższa niż ta, jaką za refraktometr jakiś czas temu zapłaciłem i bardzo proszę @Dr2 nie pouczaj proszę co powinienem, a czego nie powinienem pisać, bo nie możesz wiedzieć do czego odnoszę swoją cenę. Średnie ceny na alledrogo takiego jak mój zestaw to ok 110-120zł.
Nie chcesz kupować to nie kupuj, albo kup u majfrendów i daj żyć."

Każdy ma własną wolę i własny rozum.

I nie zarzucam Ci kłamstwa żadnego (szybko zmieniasz zdanie sądząc po edycji), a jeśli to proszę pokaż mi gdzie bo jakoś tego nie zauważyłem

Proszę:

Przy obecnej cenie poniżej 13$ u majfrendów to ta cena chyba nie jest niższa

Dla potomnych wkleję Twój pierwotny wpis:

Abstrahując zupełnie od tematu tego wątku: gdyby ten przywrócony przez Ciebie wpis jakkolwiek Cię obrażał lub w inny sposób naruszał Twoją godność to w ramach piętnowania takich zachowań zrozumiałbym w ostateczności takie działanie, ale ponieważ tego nie robił to Twoje zachowanie świadczy o braku elementarnej kultury.

Widzisz, możliwość edycji własnych postów została udostępniona po to, aby każdy mógł zostawić po sobie wpis najlepiej oddający to co chciał wyrazić, jeśli oczywiście jest to zgodne z Zasadami dyskusji. A w moim przypadku raczej jest i chciałem z tej możliwości skorzystać.

Każdy ma własną wolę i własny rozum

I dlatego właśnie udowadniasz jak bardzo moja oferta jest nieatrakcyjna? :)

Tyle do Ciebie w tym temacie @Dr2.

Edited by eltomek

Mam do sprzedania jeden refraktometr, dostałem przez pomyłkę 2 sztuki i jeden z nich sprzedaję.

Przetestowałem go podczas jednego warzenia, stan sklepowy, z tą różnicą, że kupiony od Chińczyka ;-)

Wrzucasz ofertę, gdzie sam zaznaczyłeś, że kupione "od Chińczyka", po czym zaznaczasz, że cena niższa. Kolega wyżej zaznaczył tylko to, o co sam zapytam-gdzie sens, gdzie logika? od kiedy 77zł>12$ ?!

O co tu tyle szumu? Cena jest umowna i dla kogoś kto potrzebuje rafraktometru na już jest atrakcyjna. Nie znajdzie się taniej u polskich sprzedawców. Jesteś zainteresowany - to kup lub negocjuj. Nie jesteś zainteresowany, to się nie wpier....

Strach coś wystawiać na forum bo zaraz się milusińscy znajdą co zaczną grzebać w przodkach, byleby swoje racje udowodnić. Najwięcej zawsze piszą najmniej zainteresowani, nie będzie miał chętnych przemyśli ofertę i obniży cenę - napisał o defekcie? Napisał. Każdy wie, że u chińczyka taniej, a że kolega chce coś zarobić na sprzęcie to osobna sprawa. Więc nie widzę sensu czepiania się o cokolwiek tutaj. Będziecie chcieli to wystawiajcie sobie po tyle co chińczyk, eltomek wycenił inaczej swój sprzęt to O LA BOGA OSZUKISTA!!!!! Nikt nie zmusza do kupna, myślę, że każdy na tym forum jest dorosły i potrafi ocenić ryzyko, sens i cenę zakupu. A takie posty do niczego nie prowadzą, pieprzyć żeby pieprzyć jak drogo, a przecież i tak nie kupię, no tak ale ostatnio mało powodów do czepiania się na forum to sobie w tym temacie można wynaleźć.

Edited by Undeath

Do rozważenia przez administratora - dział giełda (w tym Kupię, sprzedam, odstąpię, praca) powinien mieć zablokowaną możliwość dyskusji. Tak jest na porządnych forach. Do szczegółowych zapytań i negocjacji można wykorzystać prywatne wiadomości.

Możecie skończyć tą bezsensowną wymianę zdań?

Wszystko co pojawi się po moim poście, a będzie niezwiązane z bezpośrednimi pytaniami do sprzedającego o przedmiot, będzie usuwane, a użytkownicy zrobią sobie na jakiś czas przerwę od forum.

Dziękuję.