Skocz do zawartości

Automatyczne urządzenie do rozlewu


adanjan

Rekomendowane odpowiedzi

Co do rozlewu gdybym miał sam coś takiego montować to pewnie oparłbym się na max 4 kranach otwieranych jednocześnie tak aby napełniać butelki w skrzynce kolejno rzędami. Półautomatycznie :)

Dobry pomysł, Lub 5 w poprzek skrzynki. Challenge accepted! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca. Nie pamiętam ustawy, ale odnosi się ona do win domowych i miodosytnictwa. Warunkiem wynikającym z ustawy jest chyba żeby surowiec był uprawiany w gospodarstwie agroturystycznym. I na jakimś forum czytałem, że teoretycznie jeśli uprawiamy jęcznimień w którego produkujemy słod, a potem piwo, to podchodzi to pod tą ustawę.

1000 butelek to faktycznie taka dość niebezpieczna ilość, temu trzebaby doczytać czy rolnik nie ma jakiegoś limitu na produkcję tych win, miodów pitnych(alkoholi pochodzenia fermentowalnego) - bo wiadomo rolnik ma na siebie nałożony nawet limit na produkcję mleka:)

 

Trzeba poszperać. Ale na to lepiej otworzyć osobny temat.

Przerabialiśmy już te tematy

http://www.piwo.org/topic/2942-sprzedaz-domowego-piwa/page__hl__%2Bsprzeda%C5%BC+%2Bpiwa+%2Bdomowego

http://www.piwo.org/topic/5325-po-ile-sprzedawalibyscie-swoje-piwo/page__hl__+sprzeda%C5%BC%20+piwa%20+domowego#entry109519

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z zawodu elektronikiem i informatykiem.

Warzę od kilku miesięcy i coraz bardziej mnie wciąga, a swoje umiejętności i pomysły chcę też tu zastosować.

 

To działaj.

Tak jak pisałeś rurka z zaworkiem to dobre rozwiązanie, bo nalewa od dna. Więc tego /edit "automatycznego" urządzenia/ raczej nie zaadoptujesz.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,że poczułeś się obrażony.Każdy działa tak jak chce,każdy ma z tego taką radość jaką chce.Ja nie wyobrażam sobie w domu rozlewu innego niż ręcznego.Można wiele rzeczy zautomatyzować ale czym więcej elektroniki tym mniej uciechy a więcej wygodnictwa.

Może kiedyś zmienię zdanie ale teraz cieszę się z każdej chwili, począwszy od śrutowania ,aż po butelkowanie.

Pewnie ze mnie będzie dupa a nie browarnik ale wiem,że jestem piwowarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy po 5 latach od założenia tematu może ktoś napisać coś sensownego na temat urządzenia z pierwszego postu?

http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/kraniki-syfony/182-automatyczne-urzadzenie-do-rozlewu.html

 

Na 3 strony tematu właściwie jest jedna opinia, że nie nadaje się bo piwo za bardzo się pieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te łopaty są żenujące... Lepiej żeby nowy temat zakładał? Ja wolę jak ktoś odkopie stary, przynajmniej widać że szukał, a i często stare posty niosą fajną wartość merytoryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.