Jump to content
Naturalny

Zbiorowy zakup - nowe butelki Warszawa i okolice

Recommended Posts

Cześć,

planuję kupić paletę butelek 500ml (ponad 2000 szt). Jest kilka ofert w internecie, cena będzie pewnie około 60gr/szt. Poszukuję chętnych na jakąś część, powiedzmy że połowę mogę wziąć sam. Mycie i płukanie i bezustanne braki mnie denerwują.. Mogę to przyjąć u siebie w domu i chętni sobie odbiorą.

Chętnych zapraszam na priv lub w temacie.

Chyba że ktoś mi sprzeda kilkaset nowych butli w dobrej cenie - też chętnie.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Po sprawdzeniu kilku miejsc sprawa wygląda następująco:
Najlepsza cena jaką znalazłem to 0,67 zł/szt ale już ze wszystkim (paleta, pakowanie, wysyłka). Można niby jeszcze taniej ale wtedy nie da się "na już". Do podziału 1890 szt. Model Vichy light, produkcja PL. Cena jest o 4 gr/szt wyższa ponieważ butelki będą pakowane dodatkowo po 15 szt (nie wyobrażam sobie kupić palety jak na zdjęciu Anteksa, bo potem nie wiadomo jak to przechowywać/przenosić.

Do rzeczy:
Proponuję do podziału ok 1000 - 900 szt, sam wziąłbym resztę. Nie mam z tego nic, cena 0,67zł za szt. Cenę za całość (~1267 zł) dzielimy na zasadzie proporcji. Proszę o ostateczne deklaracje, jest na to powiedzmy czas do końca tygodnia. I szybka akcja. Cena jest na tyle orientacyjna że 100 szt może kosztować np. 67-68 zł (paleta 2 zł droższa, etc., to chyba jasne). Jeśli nie zbiorą się chętni to jakoś sam do tego podejdę.
Zainteresowanym służę odpowiednimi namiarami.

!!Przypominam, że w grę wchodzi tylko odbiór osobisty u mnie (Warszawa Wawer).

Zakup w firmie Promet s.j.

Edited by Naturalny

Cześć,

planuję kupić paletę butelek 500ml (ponad 2000 szt). Jest kilka ofert w internecie, cena będzie pewnie około 60gr/szt. Poszukuję chętnych na jakąś część, powiedzmy że połowę mogę wziąć sam. Mycie i płukanie i bezustanne braki mnie denerwują.. Mogę to przyjąć u siebie w domu i chętni sobie odbiorą.

Chętnych zapraszam na priv lub w temacie.

Chyba że ktoś mi sprzeda kilkaset nowych butli w dobrej cenie - też chętnie.

Pomyśl o kegowaniu.

Nie masz zaprzyjaźnionego sklepu co by Ci odsprzedał butelki + wymienił na czystrze?

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Początkowo rzeczywiście było to dla mnie zaklinanie węży ze zdobytych butelek wymywać pety i gumy do żucia.. Jednak w momencie gdy już wszedłem w posiadanie swoich kilku setek butelek, myje je na bieżąco po wypiciu, a gdy się pozbywam to tych które mniej mi pasują. Np po Tyskim- są za wysokie, wkurzają mnie. Oczywiście jeżeli jesteś w stanie zapłacić 500zł za nowe butelki to nikt Ci burżuazji bronił nie będzie. Sądzę jednak że z biegiem czasu i tak się w dziwaczny sposób ich wyzbędziesz ;) .

jaki model butelek będziesz brał? Może NZ? jakieś 200 mógłbym wziąć

Swietna cena!

Wszedlbym w to, ale doslownie kilka dni temu kupilem 200 butelek. Po 90gr...

Gdzie mozna dostac butelki w takiej cenie ?

Dzięki za odzew. Odpowiadam po kolei:

1. Nie rozumiem stosowania kegów i picia 19l takiego samego piwa..? Ale może czegoś nie wiem. Ogromną większość (myślę że pewnie z 90%) swojego piwa rozdaję/wymieniam/etc., a że warzę sporo to i kegi chyba bez sensu u mnie.

2. Nie mam butelek, nie chce mi się chodzić za tym, odmaczać etykiet, zalewać kilka razy i szukać po sklepach, nie mam na to czasu - po prostu. Mój czas jest dla mnie więcej wart niż te kilkaset zł i mam spokój na dłuugo:c) Nowa butelka jest przynajmniej czysta..Kraty kupuję w sklepie (puste) a skończyły mi się butelki. Przypominam przy okazji, że brudna butelka z etykietą do odmoczenia, z pleśnią itp. kosztuje 35 gr/szt....i zawsze parę z nich musiałem i tak wywalić bo były nie do domycia.

3. Chcę kupić butelki dowolne, dobrej jakości, poj. 500ml.

4. Kupić można w necie..wpisz paleta butelek i szukaj.

5. Kupiłbym sam, ale aż tyle (ponad 2000 szt) nie potrzebuję..

Edited by Naturalny

Nie sprzedaje żaden "gość" tylko różne sklepy internetowe. Jak myślisz, z czego wynika różnica w cenie między jedną szt. a paletą?

Jednostką sprzedaży jest paleta, nie jej pół, ćwierć, czy inna część. Jakby można było kupić pół to nie byłoby tego tematu:c)

Ale nie, nie pytałem.

A ja tam Cię chłopie popieram i żałuję tylko, że nie mieszkam bliżej Warszawy, to chętnie bym wziął ćwiartkę palety. Jak sobie na chłodno przeliczę ile czasu, wody i pracy idzie na czyszczenie starych butelek to też wolę kupić, a jeszcze po 60gr?. Obecnie już trochę mam i standardowo płuczę po spożyciu na bieżąco, więc już raczej nie mam problemu z niedoborem, aczkolwiek przestawiam się na butelki 0,33 więc kumpel mi zbiera ze swojej restauracji, a ja trzymam je wypełnione wodą z płynem do naczyń i przed każdym uruchomieniem zmywarki żonka mi po prostu dorzuca kilka wymoczonych sztuk tam gdzie zostało miejsce w zmywarce i zmywarka dokancza dzieła (jak nie dała rady to drugi raz). Zmywarkę i tak się włącza, ale postanowiłem sobie, że już ręcznie butelek nie czyszczę.

Wiem, że offtop, ale chciałem okazać wsparcie. Myślę, że w okolicach Warszawy nie będziesz miał problemu, zwłaszcza że oferujesz przechowanie do momentu odbioru.

Piszę się na 100 szt, jeśli akcja dojdzie do skutku.

No to już mamy dwóch chętnych i w sumie 300 szt. Niechby się do 1000 chociaż uzbierało to biorę resztę:c)

Konkretnie wiadomo jaki typ butelek będzie zamawiany i dokładna cena? Jestem wstępnie zainteresowany pozostałą ilością.

Ok, jutro się zorientuję dokładnie i dam znać. Znalazłem ze 4 sklepy w necie co sprzedają - będzie info o kosztach etc.

Wychodzi na to że dopiero jutro będę miał info od ostatniego sklepu i wtedy dam znać. Na razie najniższa cena z wysyłkami, paletami itd. to 67 gr/szt

Edited by Naturalny

Temat jakby zamknięty. Butle rozdysponowane. Do zainteresowanych odezwę się na dniach i działamy.

Pozdro

Podsumowanie dla potomnych - akcja się udała.

Towaru szukałem w firmach:

Malinowy nos - nie było dostępnego

Eurowin - bez zastrzeżeń ale drogo

Crotopack - chyba najtańsza oferta, ale nie mieli towaru na stanie, poza tym są chyba nastawieni głównie na hurt.

Promet/Fuegos - zakup, kontakt, etc. - bez zastrzeżeń

Oczywiście trzeba pamiętać, żeby wziąć pod uwagę wszystkie składowe ceny, czyli paletę, wysyłkę itd. W sumie koszty dodatkowe to okolice 150-180 zł w zależności od sklepu. Tu zwracam honor koledze, który sugerował zakup połowy palety - w Promecie da się to zrobić (kupuje się np. 900 szt butelek pakowanych dodatkowo po 15 szt). Jednak w takim przypadku koszt wysyłki jest stały, ponieważ i tak jest to paleta, tylko kilka złotych tańsza. Wychodzi więc dużo większy % ceny wysyłki w cenie jednej butelki.

Tak czy inaczej ogólnie polecam, mam spokój na jakiś czas, zwłaszcza w perspektywie wzrostu kaucji/ceny zakupu butelek ze sklepu..