Skocz do zawartości

Odprowadzenie pary podczas warzenia


damian_zg

Rekomendowane odpowiedzi

Wentylator od starej zamrażarki skrzyniowej daje radę, uchylam okno i drzwi z pomieszczenia obok i jest taki ciąg, że nawet zapachy z warzenia nie przedostają się do innych pomieszczeń w domu. Przy okapie kuchennym był z tym problem. Wentylator jest wstawiony w ramę z szybą zamiast okienka 90x60cm, średnica wentylatora ok 26cm, trochę robi szumu podczas pracy, ale ten z okapu na 3 biegu też hałasował, a i tak para się skraplała i kapało, teraz pracuje na „1” i tylko podczas gotowania brzeczki. Gdyby gar był w pobliżu okna, to okap byłby zbędny.

 

img_3.jpg.24cab1191584d43b6e21f39a185cdea2.jpg

 

img_4.jpg.68be664290a66fbb08c95d566c27895f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Juniorek napisał:

Wentylator kanałowy nad garem i wydmuch bezpośrednio na zewnątrz. Na koncu przepustnica zwrotna i nie powinno być problemu. U mnie po warzeniu w zimę jedynie ściana na zewnątrz jest obita lodem, ale to nie przeszkadza 

 

Dobrze rozumiem?

wentylacja TEST.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yoshko napisał:

Ja by, walna taki porządny duży okap nad tymi trzema garnkami i krótki wyciąg do okna.

Gdzieś w jednym z tematów ktoś napisał, że kupienie okapu gastronomicznego nie rozwiązało problemu. Para skraplała się na powierzchni i wracała do gara. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bartpianista napisał:

Gdzieś w jednym z tematów ktoś napisał, że kupienie okapu gastronomicznego nie rozwiązało problemu. Para skraplała się na powierzchni i wracała do gara. 

Mi się wydaje, że jak płaszczyzna okapu będzie pod odpowiednim kątem, to skropliny będą spływać aż do brzegu. Ja robię piwo w kuchni i korzystam z kuchennego okapu, a przed skapywaniem zabezpiecza mocno uchylona pokrywka, z której większość spływa poza gar. To proste rozwiązanie, możesz poeksperymentować z kawałkiem blachy, a jeżeli zadziała - umocować na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.