Skocz do zawartości

Odprowadzenie pary podczas warzenia


damian_zg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z Was w trakcie warzenia podłącza się bezpośrednio do kratki wentylacyjnej za pomocą aluminiowej rury w celu odprowadzenia pary w czasie gotowania? Jak się sprawdza takie rozwiązanie? Czy ciśnienie pary w połączeniu z ciągiem kominowym skutecznie odprowadza parę? Czy para skrapla się w rurze i spływa z powrotem do garnka? Czy takie rozwiązanie eliminuje wszelkie zapachy związane z warzeniem?

Poniżej pokazuję o co mi chodzi. Zdjęcie nie jest moje.

 

post-16257-0-73164000-1490476312_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnio okap, ze zdjętym filtrem gąbkowym, przy próbie odparowania 5l wody z brzeczki nie dał rady. Miałem powrót brązowej cieczy i nie była to brzeczka. Niestety skraplało się i wracała woda z tłuszczem i rdzą chyba :) . Całość odparowanej nadwyżka brzeczki, która miała trafić do fermentora, ze względu na zbyt duże ryzyko skażenia trafiła w kibel. Czasem eksperymenty się nie udają. Mój nie udał się ze względu na sprzęt jakim jest okap.
 

Niestety mieszkam na parterze a odciąg jest tylko grawitacyjny (nie ma wentylatora wymuszającego obieg). damian_zg spróbuj u siebie może będzie gicior. Koszt nie jest wielki ... kawałek spiro i miska czy coś innego co może robić za pokrywę.

 

Tu masz taki naprzykład :). prosty kawałek rury nie jest idealnie w poziomie jest ze spadem w stronę wylotu co ma zapobiec cofce. Prostsza wersja zwisu zbierającego wodę kolegi dwesoly

17425018_10154160355766626_3110739133206

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie w takiej stalowej, rozciagliwej skraplało się bardzo dużo.Ale też warzylem w chłodnym pomieszczeniu.

Teraz planuje zrobić wyciąg na rurze plastikowej, takiej białej z dedykowanym spadkiem i wężem do usuwania skroplin.

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Rozwiń temat. Czy chodzi Tobie o coś w stylu kolumny destylacyjnej?

Mam nie używaną chłodnicę z rurki miedzianej, może by tak ją zamocować po przez jakieś złącza do pokrywy kotła i skraplać parę.

Nie wiem, może rurka wychodząca z pokrywy zaginała by się w dół poza kocioł , potem wężownica w dół. Jak masz jakiś pomysł to dawaj, byle nie zrobić z tego szybkowaru:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Dlatego  by to tak wykombinować, by normalnie odbierać parę przez szeroki komin w pokrywie, a następnie skierować ją w dół do spirali by się chłodziła i skraplała. 

Może w wolnej chwili coś takiego przetestuję i dam znać. Jak ma ktoś ciekawy pomysł, niech się pochwali. Mam problem z parą bo warzę w piwnicy i coś trzeba wykombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2017 o 19:40, Tiulkewicz napisał:

 

takie "rozwiązanie" bez sensu.rurka z gory?po co? na foto na kotle warzelnym akurat skraplacz

 

Coś co działa i się sprawdza nie jest bez sensu. Jak zwykle, jest kilka patentów na zrobienie jednej rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam podobny problem z racji tego że na okres zimowy zmieniam miejsce warzenia :/ Dzisiaj po ok 20 min. gotowania brzeczki zaczęła kapać mi woda z sufitu mojego pomieszczenia gospodarczego. Muszę cosik wykombinować aby pozbyć się tego problemu. Zastanawiam się jak to wygląda w browarach a dokładniej rzecz ujmując w ich warzelniach:  te kominy gdzie prowadzą? To wszystko im się nie skrapla i nie wraca do brzeczki? Dodam od razu że nie byłem na "wycieczkach" po browarach więc nie wiem jak to działa :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżam temat. Aby nakreślić problem: warzę w piwnicy, w której aktualnie jest ok. 10 stopni. Podczas zacierania temperatura w pomieszczeniu trochę wzrosła, ale to niewielka różnica. Idąc za jednym z wątków zakupiłem wentylator kanałowy celem odprowadzenia pary. W okno włożyłem płytę pilśniową, z otworem wyciętym pod spiro. Przez pierwsze 20 minut gotowania było super. Dumny z rozwiązania problemu już świętowałem, a tutaj fakap. Z wentylatora zaczęło kapać mi na stół... Wyłączyłem wentylator w obawie przed uszkodzeniem. Moje pytanie, jak rozwiązać problem skraplania się pary?

 

Koncepcje jakie przychodzą mi do głowy, to:

  1. Umieszczenie wentylatora na ścianie w pozycji pionowej bez tego pierwszego odcinka spiro.
  2. Wydłużenie pierwszego odcinka spiro.
  3. Znalazłem takie urządzenie w internetach: https://allegro.pl/oferta/skraplacz-do-przewodow-wentylacyjnych-kominkow-150-9932287589?fromVariant=8943346574 niestety sprzedawca nie zagwarantował czy ten produkt rozwiąże mój problem.
  4. Wymiana zwykłej rury spiro na izolowaną.

 

wentylacja.jpg

Edytowane przez Bartpianista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnym pomysłem jest tutaj skraplacz pary. Aktualnie sobie taki właśnie organizuje. Gotowiec do złożenia u majfrendów to chyba 300~. Gdzieś w innym temacie się to przewijało, a na filmikach widziałem, że zero pary jakiejkolwiek w pomieszczeniu jest :) 

 

BoilCondensor_Figure_JulAug18.jpg.bd6a824f535293807139360487b1a62b.jpgcondenser.PNG.486a72982717b729e39a9d4ef06151a3.PNG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o skraplaczu wiem, jednak zdecydowałem się na tradycyjną wentylację, poniosłem już pewne koszty, zupgradowałem sterownik, więc chciałbym już ten temat pociągnąć do końca. Ze skraplacza zrezygnowałem ze względu na konieczność podpięcia wody, w swoim browarze mam jedno źródło, a gotowanie to zawsze idealny czas na mycie i sprzątanie...

 

6B0DE47B-8FE4-4C6E-86B9-25E9DD0AF337.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, x1d napisał:

Może zbuduj coś na kształt okapu, tak aby skropliny spływały z niego poza światło kadzi.

Siła ciągu wentylatora jest na tyle silna, że i tak pochłaniałby większość pary, okap nie rozwiązałby problemu. A co myślicie o tym skraplaczu do przewodów wentylacyjnych? Ma szansę to zadziałać w tych warunkach? Ma on specjalną rurkę, którą mógłbym odprowadzać skropliny. 

Edytowane przez Bartpianista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

też rozkminiałem temat odprowadzenia pary. 

 

- generalnie te rury spiro nie są polecane do wymuszonej wentylacji szczególnie na dużych odcinkach. Spore straty itd. U Ciebie nie ma dużych odległości więc jeśli za oknem masz dużą prędkość wywiewanego powietrza to nie ma tematu. Ja myślałem o tym systemie ale wtedy obowiązkowo okap.

 

- niestety bez okapu w kanale nieizolowanym woda będzie się w nim skraplać. W Twoim przypadku, za wentylatorem pościłbym tą rurę w dół i później ewentualnie do góry. Na tym esie zrobił dziurkę i podłączył wężyk. Ale u Ciebie idzie to za okno więc najprościej skręć spiro maksymalnie w dół i tyle, skroplona woda będzie Ci kapać za oknem. Albo jeszcze inaczej, skręć wentylator. Zamontuj go pod skosem do sufitu (wylotem do dołu).

- lepsza by była oczywiście rura izolowana i wtedy skraplanie było by dużo mniejsze.

- okap gastronomiczny daje taki plus że on ma takie ranty wokół na których zbiera się woda, w rogu jest otwór do którego podłączamy wężyk i do butelki lub do zlewu. Para nieskroplona leci dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze naszła mnie taka myśl. Jeśli dobrze rozumiem, para się skrapla z dwóch powodów: zimno w piwnicy no i napływ zimnego powietrza z zewnątrz. W tej płycie, która jest umieszczona w oknie zainstalowałbym przepustnice zwrotną, a zwykłą rurę spiro zamieniłbym na izolowaną (tak jak sugeruje skybert).

Mogłoby to zniwelować problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.