Skocz do zawartości

jaki sprzęt do warzenia ???


uups

Rekomendowane odpowiedzi

czy możecie mi podpowiedzieć jaki sprzęt według was jest najlepszy do zacierania/warzenia piwa? czytam duzo na forum ale metod też nie mało szykuje sie do zakupów , ale nie chcę kupić czegoś na chwilę i za moment wymieniać , np lidl czy keg? + taboret +keg co proponujecie ? a może lodówka , oczywiście liczę się z kosztami ale wolę wydać więcej i konkretnie by później nie zmieniać sprzętu , jak na razie mam dwa fermentatory + oplot . ...pozdr brać piwowarską ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze bardzo mam garaż 40m2 z dostepem do prądu w domu nie chcę tego robić (kuchnia indukcyjna) na wiosne budowa browaru w ogrodzie gazu nie bedzie ale energia i woda dodam jeszcze że nie jestem zainteresowany półsrodkami ;)mogladam sie za kegami , termometrami , lodówkami itp

Edytowane przez uups
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz prąd to może warto kupić kociołek do pasteryzacji z lidla. Ma on chyba 29 litrów. Jeśli chcesz warzyć więcej to zostaje tylko taboret i solidny gar z kega lub zwykły. Wszystko ma swoje wady i zalety. Kociołek na pewno będzie najtańszy bo gar z kega i taboret + butla to wydatek ponad 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam keg+ taboret, z Lidlowskim garem doświadczenia nie mam wiec nie mam porównania, jeśli posiadasz fermentator i oplot to lodówka nie jest konieczna. 2 fermentatory to za Malo moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mój garaż coś ci podpowie /kliknij na galerie w sygnaturce/

josefik -przecież to nie garaż ;) toż to browar całą gębą hehe widzę ze zacierasz w lidlu

jeśli chodzi o kociołek to wiem że trzeba go przerobić

zacieram w kegu w lidlu grzeję wode do wysładzania i dekokcje robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz prąd to może warto kupić kociołek do pasteryzacji z lidla. Ma on chyba 29 litrów. Jeśli chcesz warzyć więcej to zostaje tylko taboret i solidny gar z kega lub zwykły. Wszystko ma swoje wady i zalety. Kociołek na pewno będzie najtańszy bo gar z kega i taboret + butla to wydatek ponad 400 zł.

Lekka przesada; ;)

taboret kupiłem za 135zl.

keg za 80 zł

butla 50 z

Rezem 315 ,zostanie jeszcze na kranik , filtrator z oplotu i fermentory ;)

uups w Dzierżoniowe masz hurtownie z piwem załatwisz kega bez problemu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem że nie chodzi o koszta , keg w hurtowni 170 zeta na allegro taniej ale w hurtowni wybiore sobie taki jaki chce taboret zaden problem butli mam kilka w koncu dachy robię :beer: na prawdę chodzi mi o by zainwestować w coś sprawdzonego , chodzi również o zmniejszenie kosztów jak bałaganu z tym zwiazanego

Lekka przesada; mad

taboret kupiłem za 135zl.

keg za 80 zł

butla 50 z

Rezem 315 ,zostanie jeszcze na kranik , filtrator z oplotu i fermentory wink

uups w Dzierżoniowe masz hurtownie z piwem załatwisz kega bez problemu.

[bzibi ][/b]będziemy musieli sie spyknąc na jakies zacieranie hheee

Edytowane przez uups
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę to tak:

Na dzień dobry zainwestuj w trzy kegi 50L . Jeśli masz zacięcie do majsterkowania to możesz przerobić je sam.

System grawitacyjny to na początek najlepsze rozwiązanie. Na początek można mieć jeden przekładany palnik. Z czasem nadaje się przeróbki na RIMS/HERMS lub na sprzęt ze sterownikiem Bolka o którym pisał josefik. Polecam poczytać cały temat Projektowanie browaru domowego.

Kilka fermentorów przy takim układzie będzie niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.