Skocz do zawartości

Ile słodów ciemnych dać do Stouta, by go zabarwić?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuję uwarzyć małą warkę (10l) Milk Stouta. Zależy mi na motywie przewodnim mlecznej czekolady/kawy z mlekiem i wanilią przy minimalnej paloności. Chciałbym także, aby brzeczka zabarwiła się na możliwe jak najciemniejszy kolor(czarny idealnie).

 

Oto moja receptura:

Słód pale ale 5.5-7.5 EBC Weyermann 2kg

Słód Carafa® typ II 1100-1200 EBC Weyermann 100g

Słód Caramunich® Typ III 140-160 EBC Weyermann 200g

Słód pszeniczny czekoladowy 800-1200 EBC Weyermann 100g

Słód Château owsiany 2,3 EBC Castle Malting 200g

 

Chmiel Marynka 30g

 

Dodatki:

Laktoza 250g

Płatki dębowe Vanilla 20g

 

Gęstwa drożdżowa z s04

 

Martwię się, że mam za mało ciemnych słodów, co o tym myślicie? kiedy polecacie wrzucić ciemne słody, żeby uniknąć "popileniczki", a zamiast tego czekoladę, bądź wspomnianą mleczną kawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy ci na minimalnej palonosci to dodaj słody palone pod koniec zacierania, a przepis wrzuć sobie najlepiej jezeli nie korzystasz z jakiegoś programu na stronie brewness.com fakt ze czasami ramy stylu koloru u nich na stronie nie powiadają temu co będzie ale lekki podgląd koloru to daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy ci na minimalnej palonosci to dodaj słody palone pod koniec zacierania, a przepis wrzuć sobie najlepiej jezeli nie korzystasz z jakiegoś programu na stronie brewness.com fakt ze czasami ramy stylu koloru u nich na stronie nie powiadają temu co będzie ale lekki podgląd koloru to daje.

Dzięki za odpowiedź, no niestety sprawdziłem i będzie zbyt jasny. Szkoda, bo już zamówiłem surowce :/ Musiałbym dorzucić 100g więcej pszenicznego czekoladowego i 100g więcej Carafa II :/ naucza na przyszłość. Ale dzięki za tą stronkę, będę sobie z niej korzystał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.