Skocz do zawartości

Wanna lub frania


kazik

Rekomendowane odpowiedzi

Toż to odpowiem i opiszę jak się sprawy mają, otóż udało się tylko sprawdzić, i wiemy już że da się w wannie nad ogniskiem stosunkowo łatwo zagotować wodę, system przesuwanego paleniska działa idealnie, ( pozwala łatwo kontrolować temperaturę).

Wanna w pełni szczelna, brak "zanieczyszczenia" wody. I niestety jak na razie na tym koniec, ponieważ tak się złożyło, że od kwietnia, regularnie się przeprowadzam, i nawet nie miałem czasu w domu niczego nastawić, więc dopiero pewnie projekt "wanna"

zostanie zrealizowany po ostatniej przeprowadzce pod koniec czerwca.

 

I chciałbym odbiegając od tematu, powiedzieć że niestety opuszczam Krakowskich piwowarów, na rzecz Warszawskich.... ale dopiero pod koniec czerwca:)

 

Ps. z koksu zrezygnowaliśmy, było tylko drewno, głównie brzoza, i trochę wiśni:)

 

Ps. przez mój ogródek na działce obecnie przepływa Pilica, więc w miarę dobrze się stało że nic nie wyszło, bo by mi fermentatory zalało w piwnicy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, wiem wiem , długo byłem nie obecny, ale już mogę się pochwalić że zostało wyprodukowane 200L piwa Brown ale według lekko zmodyfikowanego przepisu z HB:)

 

właśnie popijam pierwsze otwarte piwko i muszę przyznać że wyszło całkiem całkiem jak na moje nikłe umiejętności:)

 

zastosowaliśmy ognisko i wannę do zacieru i chmielenia. oraz drugą specjalnie przygotowaną wannę z pokrywą(!) do fermentacji,

koszt drugiej wanny i przeróbek wyniósł około 150zł, więc nieźle jak na wybicie 200l:) w październiku planowane na 50% kolejna próba, na którą, oczywiście jeśli dojdzie do skutku będę zapraszał zainteresowanych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem chętny na butelczynę jeśli można. Piwa z wanny jeszcze nie piłem i ciekaw jestem jak wyszło.

Ja też chętnie bym tego spróbował.. Albo nie :) Niech Pieron pierwszy wypije :) :)

Kazik - zarzuć fotki sprzętu i piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moich zdjęć niestety brak(*), ale jak wyjdzie tak, że będzie następne warzenie jeszcze w tym roku, to jak pisałem zaproszę wszystkich chętnych, i na pewno zabiorę dokumentacje foto-techniczną:)

 

butelkami mogę poczęstować, jak tylko uda mi się przywieść kolejną skrzynkę:)

 

 

(*) kolega możliwe że robił jakieś zdjęcia telefonem, jakby jakieś miał, to od razu zamieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.