Skocz do zawartości

Zlewanie zacieru przez kran 1/2"?


eltomek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma doświadczenie w zakresie możliwości grawitacyjnego przelewania zacieru (nieprzefiltrowanego) przez kranik 1/2"? Myślę o tym, żeby zamiast go przekładać z kadzi zaciernej, zlewać przez wąż zacier do fermentora (kadzi filtracyjnej), a planuję zakup kranika i zastanawiam się czy 1/2" będzie do tego celu wystarczająca.

 
Zakładam, że podczas zlewania zacier cały czas mieszałbym mieszadłem.
Edytowane przez eltomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3/4' i często zapycha się, a mieszadło chodzi aż do opróżnienia kadzi zaciernej. Wspominasz o wężu, być może to coś pomoże, ale jak mam doradzać, to minimum 1'.

 

Z tego by wychodziło, że przytyka się na wężu, a nie w przelocie na zaworze? A jakiej długości wąż stosujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam 3/4' i często zapycha się, a mieszadło chodzi aż do opróżnienia kadzi zaciernej. Wspominasz o wężu, być może to coś pomoże, ale jak mam doradzać, to minimum 1'.

 

Z tego by wychodziło, że przytyka się na wężu, a nie w przelocie na zaworze? A jakiej długości wąż stosujesz?

 

około 30cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tego by wychodziło, że przytyka się na wężu, a nie w przelocie na zaworze?

 

Generalnie jak jest dużo zacieru w kadzi to ciśnienie cieczy na dole kadzi wypycha zacier przez kranik, wtedy nie ma problemu ze zlewaniem. Problem pojawia się jeżeli tego zacieru jest już mało, wtedy przez ten kranik leci jakby chciało a nie mogło. Jak dodatkowo nagromadzi się tam śruta to może się przytkać. Warto dołożyć na zewnątrz króciec na kranik i do tego jakiś wąż. Znajomy ma kranik 3/4 cala, do tego króciec na wąż 20mm i prawie 1m tegoż właśnie węża 20mm. Rzadko się coś przytyka, bo zacier który spływa grawitacyjnie w tym wężu wytwarza podciśnienie, które zasysa bez problemu do kranika ten zacier, który jest jeszcze w kadzi, nawet jak jest już go bardzo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.