Skocz do zawartości

Lodówka turystyczna jakie macie max zasypy (żyto/płatki)


amrish

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku mam już 11 warek na koncie i planem było warzenie mocarzy. Jednak mój sprzęt (gar 30l + kranik w nim) nie dają sobie rady z takim zasypem. W czasie wygrzewu i mieszania zgniatam sraczwężyk i filtracja idzie jak krew z nosa. Postanowiłem więc kupić lodówkę, od razu 35l żeby zacierać mocne piwa. Mam jednak kilka pytań:

1. Jaka dlugość filtratora jest optymalna, a może przejść na rurkowy? Kocham żyto i płatki więc na tym mi zależy najbardziej.

2. Czy jest kalkulator do liczenia wody i temp na wygrzew?

3. Jakie osiągacie najbardziej ekstremalne zasypy płatków i żyta %? Na jakim filtratorze (punkt 1) i czy używacie łuski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się wypowiem odnośnie łuski ryżowej. Używam jej w kłopotliwych piwach i spełnia swoje zadanie w 100%. Możesz w przypadku b. trudnych piw podwoić zalecaną ilość-jest neutralna(jałowa) dla brzeczki nastawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacieram przeważnie jednotemperaturowo w lodówce. Największy procentowy udział slodu ( nie płatków ) żytniego wynosiło około 40%.

Miałem też warke gdzie suma pszenicznego i żytniego wynosiła lekko ponad 55%.

 

Mialem też raz 15kg zasypu z 5kg kleikowanego amarantusa.

 

Pomijając zasadność takiej ilości żyta to nie mialem problemów​ z filtracja.

 

Największe problemy mialem kiedy zrobilem i betaglukanowa i mashout. Powód byl odnaleziony później i byl nim niedoczyszczony filtrator.

 

Co do filtratora do ciężkich zasypów polecam rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.