Skocz do zawartości

Czy można zadać ponownie drożdże do lagera ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem ze słabo odfermentowanym lagerem. Na fermentacji burzliwej lagera trzymałem w pwinicy temp. 10-13 sopni. Blg przed fermentacja wynosiło 12,5, spadło do 6.5.

Wydaje mi sie, że trochę za mało i nie mam pomysłu co z tym faktem zrobić. Zostawić jak jest na 2 tygodnie na cichą i butelkować, czy może jeszcze raz napowietrzyć i zadać drożdże ? 

 

Słabe odfermentowanie podejrzewam, że zadałem za mało drożdży. Użyłem Fermentis W34/70 (po fakcie zauważyłem, że paczka  jest przeznaczona na 10-15 litrów).

 

W tej chwili w domu posiadam rezerwowe US-05, na lagerowe bym musiał czekać do 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wg mnie to powinno zejść niżej już po 2 tygodniach, ale na Twoim miejscu jeszcze bym się wstrzymał z dodawaniem nowych drożdży. Poczekaj z tydzień zrób ponowny pomiar. Ewentualnie przenieś wiadro do troszkę wyższej temperatury 12 - 16°C może jeszcze coś dojedzą. Fermentacja dolna trwa trochę dłużej niż górna. Z tym kiblem to gruba przesada  ;)

Edytowane przez darinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trochę się pośpieszyłem i zlałem już na cichą. Pomiar robiłem dopiero po przelaniu. Z tym kiblem to oż przesadziłem, w końcu zawsze się znajdzie ktoś, komu będzie smakowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację w mojej warce nr 3, czyli pierwszym lagerze. Lager ok 13,5blg drożdże s-23 (świeża saszetka) temp fermentacji 12-14°C. Chciałem szybko odebrać gęstwę i zlałem na cichą po 8 dniach ( :facepalm: ) Okazało się, że zeszło do 6 blg. Jak zobaczyłem odczyt to 2-3 łyżki stołowe gęstwy wrzuciłem z powrotem do piwa i lekko zamieszałem a resztę gęstwy dałem do lodówki. Po kolejnych 12 dniach fermentacji zeszło ostatecznie do 3,5blg i poszło w butelki. Nawet ostatnio otworzyłem sobie ostatnią butelkę tego piwa (po ok roku od rozlewu) i było ok, dawało trochę miodem ale zero przegazowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trochę się pośpieszyłem i zlałem już na cichą. Pomiar robiłem dopiero po przelaniu. Z tym kiblem to oż przesadziłem, w końcu zawsze się znajdzie ktoś, komu będzie smakowało :)

burzliwa czy cicha nie ma znaczenia. Drożdże masz nadal w zawiesinie piwa. Poczekaj jeszcze ze dwa tygodnie. Ja jak mam wątpliwości co do odfermentowania zamykam szczelnie fermentatorów i obserwuję co kilka godzin czy pokrywka puchnie. Rurki nie używam bo upierdlwa jest

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zrobiłeś, że najpierw zlałeś a potem mierzysz i pytasz.

Najgorszym co teraz możesz zrobić to dodać US-05.

Zostaw jak jest najlepiej w tych 13-14st. Za co najmniej 2 tygodnie sprawdź. Myślę, że zejdzie dużo niżej.

Na paczce W34/70 zdarzało mi sie fermentować 25l ok 11-12blg. Efekt nie był powalający ale odfermentowanie przyzwoite. Oczywiście nie w 2 tygodnie ale ok. 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.