Skocz do zawartości

PIERWSZY PORTER BAŁTYCKI


Rekomendowane odpowiedzi

Siemano!

Mam świeża gęstwe fm31 bawarska dolina i planuje jej użyć do uwarzenia porteru. Mam pokój nieogrzewany w którym teraz mam ok 10stC. Spodziewam się że do końca marca temperatura ta wzrośnie o ok 2stC. Jednak nie wiem jaka w kwietniu będzie temperatura. Myślę że w najgorszym przypadku będzie to koło 15stC. Jak myślicie brać się za porter czy odpuścić w tym sezonie i zabrać się za coś innego (np. Marcowe bo marzec :) czy próbować z porterem, czy w ogóle odpuścić sobie dolniaki? pozdro

 

Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część fermentacji będzie w 10C, trochę Ci pewnie skoczy, może nawet do 13-14 bo sama fermentacja podniesie temperaturę. A później jak trochę wzrośnie do tych 12 to nie będzie już takiej tragedii. Po prostu przefermentujesz w górnej granicy zakresu drożdży. Ja bym robił, bo później będziesz rok musiał czekać. Warto choćby dla swojego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie fermentuje mi się na porter bałtycki, też mam problem z pomieszczeniem bo temperatura wacha się od 10-16*, ale wystarczyło wsadzić do skrzynki ze styropianu i raz na 1-2 dni wsadzić zamrożoną butelkę, od początku fermentacji trzymam stabilnie 10-11 stopni. W wielu sklepach można kupić styropian na arkusze, a nawet jeśli by się nie udało to paczka kosztuje jakieś 40 zł i z niej można zrobić 4 takie skrzynki :D prowizorycznie można połączyć nawet bez kleju - na patyczkach do szaszłyków, ewentualnie klej też nie jest specjalnie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oka to będę porter robić, skleje sobie styropian w wolnej chwili :)

To jeszcze prośba o sprawdzenie receptury:

Słód pilzneński 1kg

Wiedeński 2kg

Monachijski 1kg

Caraoma 0,5kg

Caramunich ll 0,5kg

Carachel 0,5kg

Czekoladowy 0,25kg

 

 

 

Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.