Skocz do zawartości

problem z zapachem w pojemniku spożywczym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio dostałem 2 pojemniki spożywcze, z przeznaczeniem na pojemniki do fermentacji.

Obydwa pojemniki są po czosnku w zalewie. Zalałem je rozcieńczonym ACE ale po 48h nadal czuć zapach czosnku. 

Macie może jakiś pomysł jak pozbyć się tego zapachu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio dostałem 2 pojemniki spożywcze, z przeznaczeniem na pojemniki do fermentacji.

Obydwa pojemniki są po czosnku w zalewie. Zalałem je rozcieńczonym ACE ale po 48h nadal czuć zapach czosnku. 

Macie może jakiś pomysł jak pozbyć się tego zapachu? 

 

Może czosnkowe piwo da radę? Albo z chrzanem? Popularne są ostatnio ;) Lub od razu przeznaczyć na ogórki kiszone :P

 

A tak serio to ciężko się tego zapachu pozbyć, sam dostałem też podobny pojemnik po garmażerce i szczerze wywaliłem go najzwyklej w świecie :P Nie wyobrażam sobie zbytnio jakby mi piwo przeszło tym zapachem. Gdzieś w necie swego czasu przeczytałem, że można traktować pojemnik Octem - przemyć 3-4 razy i zostawić na noc i tak kilka razy. Dalej kwas jabłkowy albo cytrynowy likwiduje ten zapach. I stosowane też do ust - kilka kaw. Piszą też o wrzącym NaOH ale tego ostatniego bałbym się i uważał. Spróbuj tez powietrzyć kilka dni.

 

Ja od kumpla dostaje 27 litrowe fermentory po karmelu 150 b zostawia też charakterystyczny zapach w wiadrze ale doba dwie z NaOH z co kilko godzinnym mieszaniem likwiduje skutecznie ten aromat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy warto tak kombinować, tracić czas? Ryzykować, że jednak zapach przejdzie?

Z własnego doświadczenia wiem, że takie "oszczędności" zwykle powodują większe straty niż zyski.

Kup dwa nowe, fermentory i będziesz miał spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak z tym zapachem?

Zalałem octem, po butelce na pojemnik ale jeszcze trochę zapachu zostało. Planuje użyć jeszcze tej sody, a później zalać kwaskiem cytrynowy. Jak to nie pomoże to jednak kupię inne pojemniki bo jak Hanzo1 napisał nie ma sensu ryzykować że piwo nasiąknie czosnkiem :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na opakowaniu ACE lub OXY jest napisane, że można je stosować do kontaktu z żywnością?

Nie rozumiem pytania, przecież na odplamiaczach raczej nic takiego nie będzie pisało. http://www.piwo.org/topic/14975-mycie-i-dezynfekcja-najpopularniejsze-%C5%9Brodki-chemiczne-u%C5%BCywane-w-piwowarstwie/ tutaj jest wszystko opisane, wraz ze sposobami neutralizacji użytych środków  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.