Skocz do zawartości

Niskie BLG początkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj uwarzyłem swoją pierwszą warkę z zacieraniem i mam mały problem.

Źle pomierzyłem blg podczas wysładzania i "przepuściłem" za dużo wody co dało w rezultacie 8 BLG końcowego. (pomiar robiony przy 20 stopniach)

Nie wiedziałem co dalej z tym zrobić no i po schłodzeniu zadałem drożdże, które ruszyły po około 6 godzinach.

Jakie te piwo będzie w smaku? Chyba rozwodnione? Czy jest szansa jeszcze jakoś go " podratować" ?

Piwo jakie warzyłem to Hefeweizen, który miał mieć 12 stopni Blg.

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam,

 

Kamil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

niestety nie mam pod ręka ekstraktu wiec nici z tego... A cukier może pomóc czy całkowicie zepsuje warkę ?

Cukier to zły pomysł, a ekstrakt możesz dodać i w trakcie fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dodam to w środę to będzie ok ? Czy za późno ?

 

Coś takiego będzie ok ? http://www.browamator.pl/ekstrakt-slodowy-w-proszku-muntons-spraymalt-w,3,44,1142

 

Kup lepiej ten http://www.browamator.pl/ekstrakt-slodowy-niechmielony-w-syropie-pszeniczny,3,45,4099

płynnego trzeba więcej dodać niż suchego bo ok 1,5kg, a wyjdzie Ci taniej. Jak dodasz cały 1,7 to też nic się nie stanie, będzie pełniejsze.

Edytowane przez WithoutStress
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się nic nie dodawać, dziś sprawdziłem BLG i zeszło z 8 do 2.5 (przestało bulgotać) Co teraz z tym zrobić? Czekać jeszcze czy butelkować ? Fermentacja 3 dni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Drożdze suche Safbrew WB-06.

 To dość zjadliwe drożdżaki i mogą jeszcze zejść... ćwicz cierpliwość :))

 

Przy pierwszej warce ciężko o cierpliwość ;);)

Dziś ponownie zmierzyłem BLG i nic się nie zmieniło...

Wiem, że może strzelać, ale chyba jutro to zabutelkuje :D

Dziś kosztowałem i daje aromatem bananowym strasznie :D ( mi się podoba) jest lekko nagazowane. Czy to normalny objaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzymaj lepiej jeszcze kilka dni dla pewności, granaty to nie rurki z kremem jak powiadał pewien znawca piwa :)

Leciutkie nagazowanie jest jak najbardziej normalne, choć już większe świadczy o wadzie.

Edytowane przez blamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.