Skocz do zawartości

Pierwszy Eisbock


Rekomendowane odpowiedzi

Witam uważyłem ostatnio Duppelbocka który docelowo ma stać się Eisbockiem, po fermentacji zamierzam przelać piwo do 6l butelek pet i wstawić do zamrażarnika, w związku z tym mam kilka pytań:

 

 

1.Czy po fermentacji burzliwej odrazu rozpocząc wymrażanie czy też najpierw cicha(ew lagerownie) ? 

2.Jak dekantować piwo po wymrażaniu żeby pozbyć się kryształków lodu, narazie wymyśliłem przelanie przez zwykłe sitko, macie może lepsze pomysły? 

3.Po wymrażaniu butelkować czy prztrzymać jeszcze w wiadrze?

4.Czy wymrażanie zabjie drozdże potrzebne do nagazownia ? 

5 Po czym poznać że cały proces przebiegł prawidłowo, zwiększy się blg? 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja zrobiłem po wszystkich etapach fermentacji.

2. Ja filtrowałem przez sitko.

3. Ja butelkowałem.

4. Nie.

5. Blg filtratu powinno być wyższe, blg lodu niższe niż wyjściowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Podpinam się pod pytanie- jedno moje piwo skończyło już jakiś czas temu burzliwą fermentację i chciałbym przelać jej na cichą i dorzucić trochę płatków dębowych. Robić to po wymrażaniu, czy jeszcze przed?
-W jakiej temperaturze i jak długo prowadzić kolejne wymrażania? Niektóre źródła mówią o -2/-3C i miesiącach czekania, inne radzą iść z temperaturą tak nisko, jak to tylko możliwe. (mam do wyboru zwyczajny zamrażalnik i chłodnie -20/-25C)

@kantor
Wymrażałeś tylko dolniaki, czy też coś z górnej fermentacji? Bo zastanawiam się jak ciepłolubne drożdze dają sobie radę z czymś takim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko raz wymrażałem, rauchdoppelbocka, u mnie całe to wymrażanie trwało z 4 godziny, zmroziłem do częściowego zamarznięcia i rozdzieliłem mieszaninę, tyle  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Dnia 5.03.2017 o 17:35, Saladyn napisał:

Witam uważyłem ostatnio Duppelbocka który docelowo ma stać się Eisbockiem

Serwus, i jak zrobiłeś z tym wymrażaniem? Jak wrażenia smakowe? Możesz pokazać recepturę? Jakieś Twoje komentarze, wrażenia, uwagi...

Pytam bo na dniach planuję zacierać bocka celując w 21 Blg i docelowo chciałem go wymrozić. Nie mam w tym doświadczenia, a informacji na forum/w necie jest niewiele.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.