Skocz do zawartości

Ilość gęstwy do następnej warki.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

pierwszy raz zebrałem gęstwę z poprzedniego piwa i mam z nią mały dylemat. 

W Wiki jest napisane że należy stosować około 100ml gęstej gęstwy na standardową warke 20l. 

Nie jestem pewny czy mam 100ml, czy można je jakoś rozmnożyć? mógł bym zmieszać je z roztworem ekstraktu słodowego i poczekać ? Jakie macie doświadczenia z gęstwą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie najpierw w 'Preferences' litry i plato. Zakładka repitching from slurry to jest gęstwa. U góry uzupełniasz czy lager/ale ile litrów i jaki ekstrakt i Ci wylicza. Te dwa suwaki możesz zostawić standardowo dla przeciętnej gęstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten kalkulator to jest gdzieś w darmowej wersji na przeglądarke? Czy tylko jest płatna wersja na telefony? Bo jak szukam to tylko ta płatna mi wyskakuje. A też od niedawna zacząłem zabawę z drożdżami płynnymi więc przydały by się dokładne obliczenia co do ilości potrzebnej gęstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za instrukcje :) 

 

A co z namnażaniem drożdży? Chciałbym zrobić może coś jak starter drożdżowy. Litr wody + 100g suchego ekstraktu słodowego + wszystkie drożdże + mieszadło.

Macie doświadczenia z namnażaniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ilu litrowy starter potrzebujesz też zależy od ilości piwa, ekstraktu początkowego, świeżości drożdży i typu fermentacji. Ten sam kalkulator tylko zakładka Liquid Yeast.

 

Ale to oczywiście mowa o drożdżach z fiolki. Nie robi się starterów z gęstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić czy drożdże nie umarły? 

 

 

Aha, i macie jakiś pomysł jak sprawdzić czy drożdże są dolne czy górne? 

Tydzień temu zbierałem drożdże z dwóch warek, jedna górna, jedna dolna i jestem prawie pewny które sa które :) ale prawie to to nie znaczy na pewno :) 

 

Nie pomyślałem o podpisaniu "bo przecież będę pamiętał" :P 

Edytowane przez goldi_WRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Chciałem się tylko upewnić co do wyników z kalkulatora mrmalty.

 

Kończę fermentację lagera 12blg i na gęstwie chcę nastawić portera bałtyckiego 24blg.

Wg kalkulatora wychodzi mi że mam użyć 350ml na 20 litrową warkę. Dobrze rozumiem że te 350ml to 350ml ze wszystkiego co mi zostaje na dnie fermentora? i żywe i trupiki i pewnie jakieś drobiny słodu/chmielu ?

:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się tylko upewnić co do wyników z kalkulatora mrmalty.

 

Kończę fermentację lagera 12blg i na gęstwie chcę nastawić portera bałtyckiego 24blg.

Wg kalkulatora wychodzi mi że mam użyć 350ml na 20 litrową warkę. Dobrze rozumiem że te 350ml to 350ml ze wszystkiego co mi zostaje na dnie fermentora? i żywe i trupiki i pewnie jakieś drobiny słodu/chmielu ?

:eusathink:

Tak, wszystko. w MrMaltym jest taki suwaczek, który pozwala oszacować i uwzględnić, że w gęstwie jest więcej/mniej śmiecia i wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.