Skocz do zawartości

BrewPiLess - bardzo ekonomiczny kontroler fermentacji (wersja 02.03.2017)


Rekomendowane odpowiedzi

To są preformy PET, więc nakrętki też są od PETów. Wydaje mi się, że szerokie nakrętki od napojów typu ice tea będą pasować.

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest bez nakrętek. Powinny pasować chyba też te z wody 5L z biedry np.

Dostałem odpowiedź, że jest możliwość wysyłki.

 

Chce się tego ktoś podjąć?

Jak nie ma innych chętnych to mogę ja to zrobić, tylko potrzebuję informacji od każdego na PW: ilość i rodzaj preferowanej wysyłki (poczta polska/kurier?).

Hmm, zapisy do końca tygodnia, po tym terminie roześle informację o cenie

Edytowane przez adamek35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagadaj, może można kupić mniej (np 50 sztuk za dwadzieścia kilka zł).

Ja bym wziął z 10 - żeby koszt wysylki był mniej więcej porównywalny do kosztów form ;) Forma wysyłki obojętna - najlepiej jak najtańsza

 

A może zamiast wpisywać kto weźmie ile sztuk policzymy ile osób jest zainteresowanych i podzielimy pomiędzy nich koszt i ilość preform? Z tego co widzę wpisało się 5 osób, więc wypada po 20 sztuk i 12 PLN na głowę. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@burymichu to proszę zrób tak jak chcesz, ale Ty przeprowadź akcję.

 

Jeżeli ja mam poświęcić swój czas i swoje pieniądze, to robię to tak jak mi jest najwygodniej i najszybciej.

 

Zatem jak chcesz inaczej robić, to proszę bardzo dopisz mnie do listy.

 

Nie pamiętam w jakiej cenie były te preformy. Teraz są w cenie 50 zł + 20 zł kurier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@burymichu to proszę zrób tak jak chcesz, ale Ty przeprowadź akcję.

 

Jeżeli ja mam poświęcić swój czas i swoje pieniądze, to robię to tak jak mi jest najwygodniej i najszybciej.

 

Zatem jak chcesz inaczej robić, to proszę bardzo dopisz mnie do listy.

 

Nie pamiętam w jakiej cenie były te preformy. Teraz są w cenie 50 zł + 20 zł kurier.

 

No właśnie. Jestem w totalnym niedoczasie jak widać po aktywności na forum, więc gdybym ja przeprowadził akcję to by było wielu niezadowolonych piwowarów ;) Dostosuję się do woli ogółu i jeżeli można się zapisać to poproszę o 10 szt.

 

pozrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Kupiłem WEMOS d1 mini, przekaźniki, polutowałem wg tego schematu: http://vito.tw/wp-content/uploads/2016/08/BrewPiLess-1.pngz płytką z przekaźnikami, ds18b20, bez wyświetlacza. Piny oczywiście zamieniłem wg tabelki z pierwszego posta.

Po podłączeniu do komputera przez usb, mam problem z wgraniem programu. Najpierw użyłem ESP8266Flasher - zaznaczyłem jak na screenach:

post-5920-0-05272100-1496005112_thumb.jpg

post-5920-0-89248000-1496005240_thumb.jpg

post-5920-0-99520500-1496005116_thumb.jpg

Dałem flash, wgrało program,

post-5920-0-85380600-1496005117_thumb.jpg

post-5920-0-75837400-1496005119_thumb.jpg

 

ale po wgraniu nie pojawia mi się nowa sieć wifi, do której mógłbym się podłączyć. Czy muszę odłączyć moduł od komputera i zasilić go inaczej? Czy mogę go zasilać przez to wejście usb zwykłą ładowarką do telefonu, czy trzeba dać napięcie pod któryś pin (3.3v czy 5v?)

 

Edit:

po podłączeniu ładowarki pod wemosa, pojawia się sieć wifi o nazwie ESP_3C6373. Z tego co rozumiem, powinna się pojawić sieć Brewpi? Po podłączeniu się pod tą sieć, w próbach wejścia na adresy 192.168.1.1, 192.168.1.0, 192.168.4.1 nic się nie dzieje

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sieć brewpi jest widoczna zdaje się przez 3 minuty. jak masz już sieć ESPcośtamcośtamciągcyfr to już przeszedł w tryb AP i powinien być widoczny właśnie pod tym adresem 192.168.4.1

 

może sprawdź jak się podłączysz pod ten AP jaką masz konfigurację sieci w kompie? albo spróbuj się podłączyć z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle wgrywasz, musisz tak jakby nagrac to na istniejacym programie z wemosa. Czyli tam gdzie masz pierwsza opcje i same zera. To jest poczatek i tam musisz wrzucic tego bina.

 

O teraz mi wyskoczyly odpowiedzi ze juz sa :) Dokladnie odznacz tego INTERNAL albo zamiast niego wrzuc tam bina z brewpiless

Edytowane przez Gwynbleidd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej wersji login i hasło to brewpi i brewpi. Na najnowszej już brewpiless.

Termometry wybierasz w zakładce Device Setup. Musisz tam kliknąć "Refresh device list", czasem kilka razy, ale powinno wykryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno samo wykryć i przypisać jako termometr? Czy wykrywa pin, i trzeba mu wskazać że to termometr? U mnie nie ma takiej opcji w tych rozwijanych

post-5920-0-65535500-1496099558_thumb.jpg

 

Sorry za noobowskie pytania, ale pierwszy raz coś takiego robię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.