Skocz do zawartości

BrewPiLess - bardzo ekonomiczny kontroler fermentacji (wersja 02.03.2017)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Wgrana wersja 3,3 w trybie AP ,  niespecjalnie mnie wpuszcza a hasło brewpiless. 

Nie ma informacji o odrzuconym haśle, winda pisze: nie można sie zalogować, komórka pisze: uwierzytelnianie i nie loguje sie.

Ktoś pomoże?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 20.12.2018 o 17:25, bielok napisał:

Wgrana wersja 3,3

Czy kolega rozwiązał już problem? U mnie było tak samo, radziłem sobie jakby okrężną drogą, wygrywałem najpierw wersję 2.5, otwierał mi się manager na telefonie, dodawałem sieć i hasło. Potem wygrywałem powtórnie w. 3.4 login i hasło brewpiless, dodawała się sieć "brewpiless", otwierałem w przeglądarce stronę 192.168.4.1 Dopiero wtedy otwiera się manager ustawień i można dodać ustawienia WiFi

Edytowane przez 330ml
błąd w pisowni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, 330ml napisał:

U mnie było tak samo, radziłem sobie jakby okrężną drogą, wygrywałem najpierw wersję 2.5,

 

U mnie był identyczny problem. Na wgranej bezpośrednio wersji 3.4 nie mogłem podłączyć się z siecią. Dopiero wgranie starszej 2.* i później 3.4 pomogło. Teraz działa stabilnie. 

Natomiast nie mogę sobie poradzić z ispindle. Nie łączy się z siecią domową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rolek86 napisał:

Natomiast nie mogę sobie poradzić z ispindle. Nie łączy się z siecią domową. 

 

Przesyłkę odebrałem, dzięki.

Z ispindle zacząłem się bawić na razie na samym wemos D1 mini (nie mam pozostałych części i też taką okrężną drogą, nie wiem czy jest dobrze bo dodaję sieć, a po ponownym podłączeniu tak to wygląda:

 

Screenshot_2019-01-19-21-29-12-979_com.android.browser.thumb.png.d28c86396db8bfc7f00a60ebd08fd01a.png

 

Gargoyle to moja sieć, nie wiem czy to jest dobrze że jest to przekreślenie jej nazwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ze już doszło. 

 

 

U mnie jak chce podłączyć sie z siecią domową i restarcie juz nie moge sie ponownie podłączyć. 

 

Sprawdź jaki adres IP ma ispindle i sie podłącz pod ten adres (np. 192.168.0.2). Bo teraz łączysz się bezpośrednio pod urządzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po wgraniu firmware jest w stanie boot i tworzy stale accespointa.

 

wyłącz nastepnie włącz i wciśnij mikroprzełącznik 3-4 razy w ciagu sekundy zaraz po wlaczeniu wemosa. Tworzy wtedy accespoint „ispindel”. I mozesz sie połaczyć. Pamietaj ze ispindle wybudza sie i łaczy się z siecią tylko raz na 900sek lub co okres jaki ustawisz zeby oszczedzac baterie. 

 

Przekreślony oznacza ze byl poprawnie połączony z Twoją siecia ale jest teraz w stanie Ap i laczy sie po wifi bezpośrednio z telefonem/komputerem.

 

adres ip ispindla to 192.168.4.1 ale jest dostepny tylko w trybie AP po wybudzeniu.

Edytowane przez Michał W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Michał W napisał:

Zaraz po wgraniu firmware jest w stanie boot i tworzy stale accespointa.

 

Dzięki za informację, tak myślałem ale nie byłem pewien (nie uczyłem się angielskiego i mam pod górkę?). Teraz wiem że dobrze wszystko kumałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Michał W napisał:

Przekreślony oznacza ze byl poprawnie połączony z Twoją siecia ale jest teraz w stanie Ap i laczy sie po wifi bezpośrednio z telefonem/komputerem.

 

Jeszcze jedno pytanie, czy ip iSpindla będzie widoczny na liście podłączonych urządzeń do routera, bo znam jego ip ale router go nie wyświetla, w przeglądarce też nie jest dostępny "Strona http://192.168.1.12/ jest nieosiągalna". Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I spindle łączy sie za pomocą dhcp czyli łyka pierwszy wolny adres ip. Powinien być widoczny w historii podłączonych urządzeń ale nie jesteś w stanie sie z nim połączyć w tym trybie. Połączenie trwa ok sekundy raz na 900 sekund.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
10 godzin temu, Gwynbleidd napisał:

Gdzie macie swoje czujniki temperatury lodówki?

 

Czujnik wisi na pokrętle termostatu, czyli środek wys. komory przy bocznej ściance, pokrętło nastawione na max. i zdemontowane osłony komory zamrażalnika,  lodówka to stary Polar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamrażarke więc chyba przy ściance to kiepski pomysł bo będzie od razu lapalo temperature chłodzenia. Położę na razie na pokrywie i zobacze. 

 

Jeszcze jedno pytanko, mam taką gilze jak na zdjęciu i lepiej włożyć w niego ten czujnik co na zdjęciu z małą gilza czy zwykły goły ds18b20 ma kablu? Ogólnie to ma być wyjmowalne bo chce gilze dezynfekowac bez problemu. 

IMG_20190308_124422.jpg

Edytowane przez Gwynbleidd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.