Skocz do zawartości

Jak podłączacie źródło wody do chłodnicy zanurzeniowej?


aopon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanko jak w temacie, chodzi mi o Wasze patenty, czy podłączacie się pod prysznic, pod kran gdzieś tam itp. i jakich używacie złączek, rurek, kolanek... Dzięki za info.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez aopon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

  • Rok założenia:2013
  • Liczba warek:4"

W którymś miejscu sobie chyba żartujesz :D

 

Na forum jest wiele opisów i fotek na ten temat tylko trzeba chcieć coś zrobić, a nie czekać na gotowe elaboraty.

Takich bzdetowych problemów znajdziesz więcej więc może przy okazji "łykniesz" troszkę postronnej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zamowilem rure karbowana z zarobionymi koncowkami - nakretki 1/2", do tego 2 sraczwezyki, jeden doprowadzajacy, a drugi do odprowadzania goracej wody. Najlepiej dosc dlugi, to bedziesz mogl sobie ja odbierac do wiadra czy michy, a potem w niej cos umyc - zawsze to jakas oszczednosc.

 

A do kranu kuchennego podlaczam sobie tak: wzialem perlator z elastycznym wezykiem (5 PLN), odcialem sam perlator, a na wezyku zacisnalem zlaczke PEX 1/2". I do tego przykrecam sraczwezyk od chlodnicy. Hula jak ta lala.

 

Moze to Ci pomoze. Nalezy Ci sie, w koncu poprawiles nastroj kilku osobom na tym forum dajac im pretekst do przywalenia leszczowi :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Z poprawą nastroju zawsze do usług :), szczególnie tym z doświadczeniem minimum:

"

  • Rok założenia:2012
  • Liczba warek:134"
     

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda, mam troszkę doświadczenia i uwierz mi, że szukałem. Coś tam znalazłem, ale prosiłem o Wasze patenty, czytaj ze zrozumieniem. Nie chcesz to nie odpowiadaj, a nie walisz szyderę, nie boli cię ręka od ciągłego :facepalm: ?

Sredstvom napisał o ciekawym sposobie z tym perlatorem i dokładnie o to mi chodziło, pewnie to wykorzystam

 

To jest piaskownica, głupich pytań według Ciebie zapewne jest wiele, ale po to jest takie miejsce.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chętnie odpowiem na pytanie.
W Castoramie, na dziale ogrodowym, można kupić mosiężne złączki w różnych wielkościach i dwóch typach: jedna jest nakręcana (ma gwint od wewnętrznej strony, wygląda trochę jak końcówki nakręcane na kran) a druga jest wkręcana (ma gwint od zewnątrz). Najmniejsze, jakie mieli pasują jak ulał do węży prysznicowych (nakręcana zamiast węża, wkręcana zamiast prysznica).
Wkręcana złączka pasująca do wężyka 10mm kosztowała mnie niecałe 5zł w Castoramie we Wrocławiu (Korona). Przykręcam ją zamiast prysznica, na niej mam wężyk 10mm, którego drugi koniec naciągnąłęm na końcówkę od chłodnicy. Rozwiązanie jest tanie, nic nie kapie, nic nie cieknie. Polecam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to prawda, mam troszkę doświadczenia

i tego się trzymaj  

 

 

i uwierz mi, że szukałem.
 

nie wierzę 

 

 

Teraz Ty piszesz bzdety, nie wnosi to nic w temacie. Jak czujesz taką ogromną potrzebę to pisz do mnie na priv, posmyra to może Twoje ego bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz Ty piszesz bzdety, nie wnosi to nic w temacie. Jak czujesz taką ogromną potrzebę to pisz do mnie na priv, posmyra to może Twoje ego bardziej.
 

 

Mówisz, że nie wnosi nic w temacie. Jak ma wnosić coś w temacie w którym pytasz jak najpierw coś odkręcić, a później przykręcić. Pytanie z rodzaju "jak otworzyć drzwi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.