Skocz do zawartości

Jak określić różne pojemności na fermentorze.


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega Tomek nie pochwalił się na forum zamieszczając zamieszczając taką informację w sklepie. Chyba nas nie lubi ;) . Właśnie mam do wyskalowania dwa pojemniki i taka informacja jest na czasie :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim palstboxie zmieściłem ostatnio 32 L - i było poniżej dekla - czyli chyba większa jest pojemnośc ( albo miałem źle wyskalowane nowe wiadra BA).

 

Plus niepokoi mnie informacja;

6cm - 5 litrów

12cm - 10litrów - skok 6cm

17.5cm - 15litrów - skok 5,5 cm

23.5cm - 20 litrów - znów 6 cm - a przeciez ściana tego stożka rośnie w linii prostej

28,5cm - 25 litrów - i znów 5 cm

 

do górnej krawędzi to 31.5l. czyli do samej góry, czy do wysokosci obrębu? Wg mnie nieco więcej, myślę że 33L.

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - Browar to nie apteka. ;)

A tak serio, jak ktoś chce być precyzyjny, to bierze cylinder pomiarowy, nalewa 1L, wlewa do wiadra, zaznacza markerem. Czynności powtarzać tak długo aż woda zacznie się przelewać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim palstboxie zmieściłem ostatnio 32 L

Ja nie mam pojemników z plastoboxu ;) Tak jak Anteks pisze, jest kilku w naszym kraju.

do górnej krawędzi to 31.5l. czyli do samej góry, czy do wysokosci obrębu? Wg mnie nieco więcej, myślę że 33L.

Do górnej krawędzi,czyli do góry. Jak ktoś będzie zainteresowany, proszę o PW - wyślę specyfikację mailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nas nie lubi ;)

A po czym to to stwierdziłeś :)

Ja zauważyłem że samych rodzajów plastików jest dużo dlatego są różne pojemności.

Najlepiej spróbować samemu nalać odmierzoną ilość wody i zapisać markerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim palstboxie zmieściłem ostatnio 32 L

Ja nie mam pojemników z plastoboxu ;)

Ok - sorry - moje wyglądają na identyczne - to są stare BA, i potem piwodziej - takie same plast-boxy.

Na zdjęciach bardzo podobne - mój błąd.

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujemy litra wódki, wypijamy, napełniamy butelkę wodą po czym wlewamy ją do fermentora. Zaznaczamy markerem, czynność powtarzamy do znudzenia ;)

Po czym okazuje się że że nasz fermentor ma 3hl :)

@ Pieron

A po czym to to stwierdziłeś :)

Bo się nie pochwalił na forum. :)

Fotka w sklepie sugeruje standartowy pojemnik, a metoda opisana jest zadowalająca, bo "Browar to nie apteka". Szybciej jest zmierzyć niż przelewać wodę lub wódkę jak pisze Jacer. :)

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujemy litra wódki, wypijamy, napełniamy butelkę wodą po czym wlewamy ją do fermentora. Zaznaczamy markerem, czynność powtarzamy do znudzenia ;)

No nic trzeba zawołać szwagra rozłożyć eurobusness da sie zrobić ale będzie ciężko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To moje "robaczki" kochane mamy PDFa ze skalą na fermentor :/ Na nowym (dziewiczym) fermentorze rysujemy markerem pionową krechę, drukujemy skalę, przystawiamy wydrukowaną karteczkę równo z dnem i przenosimy skalę. Tą samą czynność powtarzamy po obróceniu fermentora o 180°, wtedy nie trzeba aż tak bardzo się wyginać żeby dostrzec skalę. Nie ma aptekarskiej dokładności ;) , ale nie o to chodzi. Zwłaszcza polecam dla akcjonariuszy Akcja Fermentator 33 l :)

Edyt.

Skala zrobiona na fermentorze JOKEY

Skala 4.pdf

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, na pewno się przyda. Już zacząłem skalowanie fermentatora w/g poprzedniego schematu z litrem wódki :) ale czasu brakło.

A do namalowania skali polecam użyć marker olejowy, bo te alkoholowe dość szybko się zmazują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.