Skocz do zawartości

Skraplanie się piwa w szyjce butelki.


dpiast

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna zastanawia mnie taka o to sprawa. Jedne butelki maja skropliny w szyjce a inne są suchutkie. Ta sama warka, te same butelki, te same kapsle i kapslownica, to samo miejsce przechowywania. Sprawa dotyczy każdej mojej warki.

 

Skąd się to bierze? 0a29cbdd4881dc0101544076aa925623.jpgb2624b03dcd85c0474e0478531a1745d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na butelki ze skroplinami w szyjce pada więcej promieni słonecznych.

Na butelki ze skroplinami w szyjce pada więcej promieni słonecznych co zwiększa parowanie .

Edytowane przez jun22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyjka butelki ma pewnie nieznacznie niższą temperaturę niż para wodna w szyjce stąd pojawienie skroplin wewnątrz szyjki. Może masz przepływ/ruch powietrza w tym miejscu, który delikatnie schładza szyjki, a jest na tyle słaby żeby nie schłodzić całej butelki. Weź na próbę jedną butelką z "czystą" szyjką odizoluj od dopływu powietrza (przykryj czymś) i zobacz czy będzie zachowywać się tak samo.

Edytowane przez maxikaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie butelki stoją w skrzynkach w miejscu bez dostępu światła. Jest stała temperatura, wysoka bo 24 stopnie ale stała. Różnice są pomiędzy butelkami w jednej skrzynce, jedna obok drugiej i jedna ma skropliny a druga nie. Myślałem pierw że to jakaś nieszczelność na kapslu ale i tu i tu nagazowanie jest identyczne.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie traktuje tego jako problem w moim browarze a bardziej zagadkę która mnie trochę męczy. Czystość butelek raczej jednakowa ale pod mikroskopem nie sprawdzałem :-D

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i wydedukowałem, że może się to robić w wyniku różnicy ilości powietrza jaka zostaje w szyjkach. W niektórych CO2 wypchnie więcej powietrza w innych mniej i w tych się skrapla. Ale to tylko moje wnioski, nie wiem na ile to może być powodem :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i wydedukowałem, że może się to robić w wyniku różnicy ilości powietrza jaka zostaje w szyjkach. W niektórych CO2 wypchnie więcej powietrza w innych mniej i w tych się skrapla. Ale to tylko moje wnioski, nie wiem na ile to może być powodem :eusathink:

Chyba to nie to. Ilość piwa jak i pozostawionego powietrza w butelkach jest prawie identyczna.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obstawiam, jak jun22, naświetlenie, co można zaobserwować nawet po kilku minutach, stawiając butelki z wodą, po wodzie, (niekoniecznie mineralnej  :D) naprzeciw okna i obok "w cieniu". Para skrapla się od  strony okna. W tej "nienaświetlonej" skroplin nie będzie. 

:facepalm: Poprawka: źle obstawiłem, po przeprowadzonym eksperymencie rację wg mnie ma Maxikaz :good: 

Edytowane przez SlavoBeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być powietrze. Zakapslowałem ostatnią butelkę, która była wypełniona tylko do połowy i też się w niej skrapla. Inne są ok. Jak wlejesz piwo do butelki to nałóż luźno kapsel i potrzymaj tak jakiś czas, aż powietrze ze środka wyjdzie, będzie słychać takie ciche pykanie kapsli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko piwo siedzi w schowku gdzie okna nie ma a światło się świeci sporadycznie.

 

W takim razie, IMO, to wypromieniowanie ciepła. Cieszy mnie, że Ty także je dostrzegłeś.

Edytowane przez SlavoBeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyjka butelki ma pewnie nieznacznie niższą temperaturę niż para wodna w szyjce stąd pojawienie skroplin wewnątrz szyjki. Może masz przepływ/ruch powietrza w tym miejscu, który delikatnie schładza szyjki, a jest na tyle słaby żeby nie schłodzić całej butelki. Weź na próbę jedną butelką z "czystą" szyjką odizoluj od dopływu powietrza (przykryj czymś) i zobacz czy będzie zachowywać się tak samo.

Powtórzyłem eksperyment (jedna butelka przy oknie, druga pod kaloryferem). Wynika z niego, że Twoje wytłumaczenie jest bliższe prawdy niż moje wcześniejsze (IMO, wypromieniowanie ciepła z butelki schładza szkło szybciej po stronie większej różnicy temperatur na zewnątrz, czyli w pierwszym przypadku okna, a drugim przypadku pokoju). Myliłem się wcześniej, więc masz ode mnie wirtualne    :beer:  :).

Edytowane przez SlavoBeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.