Skocz do zawartości

Uszkodzony manometr w reduktorze


pan_czarny

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wziąłem się za kegowanie piwa. Sięgnąłem po butlę z gazem i moim oczom ukazał się taki widok, jak na zdjęciach (reduktor był cały czas na nią założony, zawór gazu na butli oczywiście zakręcony). Tarcza manometru pokazującego ciśnienie w butli z gazem jest wklęśnięta, z drugiej strony wywaliło cały tył (patrz zdjęcie). I teraz pytanie - jak mogło do tego dojść? Ktoś mi ją przewrócił? Felerna butla spowodowała, że strzelił od ciśnienia? Co robię nie tak, bo reduktor trochę kosztuje i nie chciałbym powtórzyć sytuacji? Dodam, że w ten sam sposób używałem tego reduktora przez jakieś 1,5 roku i nie zdarzyła mi się taka sytuacja. 

 

Czy taki manometr można wymienić np. na jakiś marketowy? Producent - WIKA. 

post-6040-0-70476800-1487835768_thumb.jpg

post-6040-0-99363300-1487835859_thumb.jpg

Edytowane przez pan_czarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniszczenie powstało od uderzenia mechanicznego w reduktor lub od przewrócenia . Nagłe odkręcenie ciśnienia na butli nie zrobi taki zniszczeń . Gdyby manometr był o niższym zakresie niż ciśnienie w butli to po odkręceniu "obróci " wskazówkę poza zderzak , ale napewno nie rozsadzi reduktora jak na zdjęciu . Butla z gazem powinna być czymś zabezpieczona przed skutkami wywrotki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem :D Rozwaliłem manometr od ciśnienia na butli, wsadziłem butlę z wkręconym reduktorem do auta i jak otwierałem klapę wypadła mi idealnie na manometr. Typowe uszkodzenie mechaniczne. Ogólnie manometr można sam wymienić koszt 10-12 zł +taśma teflonowa na połączenie żeby gaz nie uciekał bokiem. Ja tego nie robiłem bo do niczego mi to potrzebne nie było. Manometr nie rozerwie tak od ciśnienia z butli, bo uwaga! Przecież przy reduktorze jest zawór bezpieczeństwa, który przy nadmiernym ciśnieniu wypuszcza gaz i nie ma szans uszkodzić manometrów. Ktoś musiał ją upuścić i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.