Jump to content
pan_czarny

Uszkodzony manometr w reduktorze

Recommended Posts

Wczoraj wziąłem się za kegowanie piwa. Sięgnąłem po butlę z gazem i moim oczom ukazał się taki widok, jak na zdjęciach (reduktor był cały czas na nią założony, zawór gazu na butli oczywiście zakręcony). Tarcza manometru pokazującego ciśnienie w butli z gazem jest wklęśnięta, z drugiej strony wywaliło cały tył (patrz zdjęcie). I teraz pytanie - jak mogło do tego dojść? Ktoś mi ją przewrócił? Felerna butla spowodowała, że strzelił od ciśnienia? Co robię nie tak, bo reduktor trochę kosztuje i nie chciałbym powtórzyć sytuacji? Dodam, że w ten sam sposób używałem tego reduktora przez jakieś 1,5 roku i nie zdarzyła mi się taka sytuacja. 

 

Czy taki manometr można wymienić np. na jakiś marketowy? Producent - WIKA. 

post-6040-0-70476800-1487835768_thumb.jpg

post-6040-0-99363300-1487835859_thumb.jpg

Edited by pan_czarny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zniszczenie powstało od uderzenia mechanicznego w reduktor lub od przewrócenia . Nagłe odkręcenie ciśnienia na butli nie zrobi taki zniszczeń . Gdyby manometr był o niższym zakresie niż ciśnienie w butli to po odkręceniu "obróci " wskazówkę poza zderzak , ale napewno nie rozsadzi reduktora jak na zdjęciu . Butla z gazem powinna być czymś zabezpieczona przed skutkami wywrotki .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też tak miałem :D Rozwaliłem manometr od ciśnienia na butli, wsadziłem butlę z wkręconym reduktorem do auta i jak otwierałem klapę wypadła mi idealnie na manometr. Typowe uszkodzenie mechaniczne. Ogólnie manometr można sam wymienić koszt 10-12 zł +taśma teflonowa na połączenie żeby gaz nie uciekał bokiem. Ja tego nie robiłem bo do niczego mi to potrzebne nie było. Manometr nie rozerwie tak od ciśnienia z butli, bo uwaga! Przecież przy reduktorze jest zawór bezpieczeństwa, który przy nadmiernym ciśnieniu wypuszcza gaz i nie ma szans uszkodzić manometrów. Ktoś musiał ją upuścić i tyle ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.