Skocz do zawartości

Cicha fermentacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie, dzis popelnilem swoja pierwsza warke z zacieraniem i mialo byc 12blg, wyszlo 15blg. Wszystko spowodowane tym że odparowalo mi 6litrów brzeczki,przez to że nie mogłem na swojej kuchence doprowadzić do wrzenia. Wyszło mi 18litrow piwa. Moje pytanie jest takie, czy mogę po burzliwej fermentacji zlać do dwóch fermentatorow,bo w jednym chcialem zrobic chmielenie na zimno. Mam dwa fermentatory 33litrowe i boję się, że to może przyczynić się śp zakażenia piwa bo będzie za dużo przestrzeni nad piwem. Jak się mylę to proszę mnie poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A 50g citry to nie będzie za dużo na około 9litrów piwa?. Niby to tylko będzie na aromat,ale co za dużo to nie zdrowo.

 

 

Nie za dużo. Przynajmniej coś poczujesz.

A do DRY Stouta będzie citra pasować ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do taj Pory robiłem z brekwitu to tam się spartolic nie da . Ale żeby coś urozmaicić to dodawałam zawsze coś na cicha fermentacje

Edytowane przez conradock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Citra nie pasuje. Poczytaj Wiki czy w dry stout jest obecny aromat cytrusów. To bardzo prosty stout gdzie dominuje aromat palonki, kawy. Jak dodasz citry będziesz miał American stout...swoja drogą tez dobre piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Citra nie pasuje. Poczytaj Wiki czy w dry stout jest obecny aromat cytrusów. To bardzo prosty stout gdzie dominuje aromat palonki, kawy. Jak dodasz citry będziesz miał American stout...swoja drogą tez dobre piwo.

Niech zrobi jak napisał i będzie miał dwa style, ale na pewno nie Dry Stout, który ma sporo niższy balling. To będzie raczej Foreign Extra Stout i drugi, tylko w wersji amerykańskiej. Kolego conradock daj znać za jakiś czas co z tego wyszło i jak wrażenia po pierwszym piwie z zacierania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie na ostatnie 10minut warzenia wrzuciłem ciemne slody. Wg. Przepisu powinienem trzymać pod przykryciem w temperaturze 72stopni C. A trzymałem w 65st C. Czy to będzie miało duży wpływ na smak piwa?

Edytowane przez conradock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy czy na tych 65 skonczyles. Jezeli robili dalsze przerwy czyli dekstrynujaca i wygrzew palonka może być bardziej wyczuwalna. Jesli natomiast nie robiles tych dwóch przerw jestem bardzo ciekaw dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zacierałeś w 65 słody jasne, potem miałeś podgrzać do 72 i wrzucić ciemne tak ? A wrzuciłeś do 65, zgadza się ? Jeśli zrobiłeś tak jak napisałem to wpływ będzie praktycznie niewyczuwalny.

Dokładnie jak piszesz tak zrobiłem,po prostu coś źle zauważyłem w instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.