Skocz do zawartości

Prośba o poradę


danol148

Rekomendowane odpowiedzi

2 warka już robi z puchy niestety narazie ale jeszcze trochę i przechodzę na zacieranie

Pytanie odnośnie tej warki to Coppers european lagger po cichej chce dodać ekastrakt słodowy jasny z wesa do refermentacji tylko nigdzie nie mogę znaleźć dawkowania :) może mi ktoś doświadczony powie co i jak :P

 

jako 3 warkę chce zrobić na przepisie ze strony wesa : :P

 

Potrzebne składniki:

 

- jasny ekstrakt słodowy ? 1 puszka 1,7 kg

- jasny ekstrakt słodowy ? 1 puszka 1,2 kg

- drożdże piwowarskie górnej fermentacji

- 2 porcje granulatu chmielu aromatycznego po 25 g

- 2 porcje granulatu chmielu goryczkowego po 8 g

 

jakie drożdże możecie polecić i czy zamiast cukru do refermentacji mogę dać suchy ekstrakt słodowy w proszku jasny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 warka już robi z puchy niestety narazie ale jeszcze trochę i przechodzę na zacieranie

Pytanie odnośnie tej warki to Coppers european lagger po cichej chce dodać ekastrakt słodowy jasny z wesa do refermentacji tylko nigdzie nie mogę znaleźć dawkowania :) może mi ktoś doświadczony powie co i jak :P

150-200g na 20L będzie ok.

 

jako 3 warkę chce zrobić na przepisie ze strony wesa : :P

 

Potrzebne składniki:

 

- jasny ekstrakt słodowy ? 1 puszka 1,7 kg

- jasny ekstrakt słodowy ? 1 puszka 1,2 kg

- drożdże piwowarskie górnej fermentacji

- 2 porcje granulatu chmielu aromatycznego po 25 g

- 2 porcje granulatu chmielu goryczkowego po 8 g

 

jakie drożdże możecie polecić i czy zamiast cukru do refermentacji mogę dać suchy ekstrakt słodowy w proszku jasny :)

Tu można użyć zarówno górniaków - polecam S-04 jak i dolniaków (S-23 lub W40/70). Zależy co to miałoby być, jakimi temperaturami dysponujesz itd.

 

PS: mało tego goryczkowego chmielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 warka już robi z puchy niestety narazie ale jeszcze trochę i przechodzę na zacieranie

Pytanie odnośnie tej warki to Coppers european lagger po cichej chce dodać ekastrakt słodowy jasny z wesa do refermentacji tylko nigdzie nie mogę znaleźć dawkowania :beer: może mi ktoś doświadczony powie co i jak :tort:

Fermentacja wystartowała przy blg 8 dzisiaj (czyli po tygodniu)w temp. ok 20 st. zlane na cichą przy blg 3 mam zamiar potrzymać ok 3 dni w pokojowej i ok 1.5 2 tyg. na cichej w temp. 5-8 st. dodać ekstrat słodowy i butelkować :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także jestem początkującym. Po 3 puszkach coopersa mam zamiar spróbować najpierw na bazie ekstraktów a potem słodów dostępnych tu

 

http://www.homebrewing.pl/zestawy-surowcow-c-45.html?osCsid=e07cef7850099cbe981b19b91aa83575

 

To chyba najwłaściwsza dróżka w umiejętnościach :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
PS: mało tego goryczkowego chmielu.

Jutro chcę zapuścić warkę to ile dać najlepiej tego chmielu?

W przepisie WESa razem z 16g goryczkowego jest też 33g aromatycznego.

Przy założeniu 8% a-k dla goryczkowego i 4% a-k dla aromatycznego to w ciągu godziny chmielenia 20l da to ok 40IBU. Moim zdaniem wystarczy.

Zastanawiam się tylko dlaczego w przepisie jest "2 porcje granulatu chmielu goryczkowego po 8 g" skoro i tak cały chmiel (tj w tym przypadku 16g) jest dawany razem? Czyżby WES sprzedawał chmiel w 8g torebkach??

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.