Skocz do zawartości

Zmętnienie piwa podczas refermentacji


Kurt

Rekomendowane odpowiedzi

jestem w trakcie refermentacji AIPA, butelkowanie odbyło się 13.02, piwo stoi w 21 °C czwarty dzień. Zalałem próbkę do pet 0,33. Wczoraj próbka zaczęła twardnieć i pojawiły się ślady osadu na dnie. Dzisiaj zauważyłem, że próbka zmętniała (zdjęcie). Piwo w butelkach też ma podobną przejrzystość. Czy to infekcja czy normalne w procesie refermentacji ?
Przyznam że kilka razy rozlewałem próbkę pet ale nie przypominam sobie takiego przebiegu refermentacji ...

post-17977-0-72773800-1487340462_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj haseł: zmętnienie na zimno i zmętnienie po chmieleniu na cichą. Czasem tak jest, że nie wszystkie białka zostaną wyprowadzone z piwa i pojawia się po schłodzeniu piwa zmętnienie na zimno. Drugą sprawą zmętnienie powoduje też chmielenie na cichą - jak to AIPA to podejrzewam, że chmieliłeś tak. Reszta to już wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie zmętnienie podczas refermentacji mam praktycznie zawsze. Moim zdaniem wpływa ma na to zawieszenie w toni piwa większej ilości drożdży, które dojadają surowiec do refermentacji. Zmętnienie na zimno jakoś nie trzyma mi się kupy, bo temperatura jest pokojowa, a zmętnienie w żadnym razie nie jest z nią skorelowane, bo mija samoczynnie po zakończonym procesie refermentacji. Tak to widzę. No i kolega ma 21°C, to tak średnio "na zimno" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmielenie na zimno było ale 10 dni temu. Teraz to raczej jak pisze BelgLover efekt pojawienia się większej ilości drożdży zużywających tlen. Taką mam przynajmniej nadzieję...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chmielenie na zimno było ale 10 dni temu. Teraz to raczej jak pisze BelgLover efekt pojawienia się większej ilości drożdży zużywających tlen. Taką mam przynajmniej nadzieję...

Na infekcję to chyba za wcześnie, drożdże którymi zaszczepiłeś piwo prawie na pewno są w stanie prześcignąć wszelki negatywne mikroby w walce o surowiec do refermentacji. Po tych 4 dniach to chyba nie możliwe żeby tak szybko się coś rozwinęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK po prostu wcześniej nie przyglądałem się tak szczegółowo próbce a to moja pierwsza AIPA i trochę mam ciśnienie ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Kurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.