Skocz do zawartości

Mycie i dezynfekcja...


reszkapl

Rekomendowane odpowiedzi

Wybacz kolego Lagler ale śledząc forum i widząc ferment jaki siejesz pod każdym postem to twoja opinia niestety najmniej mnie interesuje ;)

 

 

 

a jaki sens po dezynfekcji ma płukanie? Toż to słaba by była ta dezynfekcja.

 

To fakt. Myślenie przy niedzieli czasem boli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czasem nie uzywjcie sody do mycia butelek...podobno oslabia szklo.

Wszystkie butelki przepuszczam przez NaOH, często kilkakrotnie. Za każdym razem na co najmniej 24h. Ostatniego granata miałem w warce ok 30, gdzie jeszcze NaOH nie stosowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale problemy egzystencjalne, czy NaOH niszczy butelki czy nie :D

Jak ktoś ma obawy przed sodą kaustyczną, to może myć brudne butelki roztworem Domestosa - ja tak myłem butelki, które miały po centymetr pleśni, czy jakiego tam grzyba na dnie i bez problemu je doprowadziłem do ładu.

A jeśli chodzi o te po wypiciu piwa, to warto poświęcić 10 sekund i przepłukać butelkę wodą parę razy zaraz po opróżnieniu i nie będziecie mieli tych dylematów :P

Potem wystarczy przed rozlewem przepłukać OXI czy StarSanem i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używacie wielokrotnie jednego roztworu NaOH do płukania butelek? Bo ja wymoczyłem kilkanaście butelek w roztworze i wypłynęło mi z nich trochę syfu :(

Edytowane przez joonecky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używacie wielokrotnie jednego roztworu NaOH do płukania butelek? Bo ja wymoczyłem kilkanaście butelek w roztworze i wypłynęło mi z nich trochę syfu :(

Tak. Dopóki jest śliski i czuć że żre ;) (czasem po wsadzeniu reki odkrywam że mam gdzieś skaleczona, czuć że żre).Czyli dlugo, moj ma chybs z pół roku. Fakt, jest już dość brudny (etykiety i farba z nich mocno go brudzą, zaplesniale butelki rzadko wsadzam, zwykle usuwam pleśń wcześniej gorącym oxi). Ale i tak pozniej przeciez plucze te butelki kilkakrotnie Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opracowniach dotyczących mycia ługiem sodowym czytałem, że trzeba dezaktywować go kwaskiem cytrynowym.

 

Mam w domu kwas askorbinowy - czy taki roztwór też zdezaktywuje ług?

 

Wysłane z mojego m3 note przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opracowniach dotyczących mycia ługiem sodowym czytałem, że trzeba dezaktywować go kwaskiem cytrynowym.

 

Mam w domu kwas askorbinowy - czy taki roztwór też zdezaktywuje ług?

 

Wysłane z mojego m3 note przy użyciu Tapatalka

Witaminą C? Mi by było nieco szkoda, ale zadziała ;)

 

Wysłane z Rivendell przy użyciu Palantíru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.