Skocz do zawartości

Miło mi Was poznać


Puchacz

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Piwowarzy,

 

serdecznie dziękuję za przyjęcie do forum. Na imię mam Łukasz, pierwszy kontakt z rzemieślniczym piwem miałem w 10 lat, gdy mój przyjaciel, za pewne też użytkownik tego Forum, poczęstował mnie swoim pierwszym Pale Ale. Od tamtej pory miałem 9 letnią przerwę w tematyce kraftów czy domowego piwowarstwa. Piwna rewolucja dotarła też do mnie, po zapoznaniu się z wieloma stylami, szczególnie zakochałem się w nowofalowych piwach doprawianych amerykańskimi odmianami chmielu. Ten złożony smak, wielopoziomowy aromat i metafizyczność tego napoju urzekła mnie w sposób znaczny - postanowiłem zostać domowym piwowarem. Muszę się przyznać, że nie jest to pierwsza miłość tego typu, pierwszymi drożdżami w jakich się zakochałem są drożdże piekarniczne używane do przyrządzania ciasta na pizzę. Zarówno przy warzeniu piwa jak i wyrabiania ciasta najważniejszym wg mnie składnikiem jest czas. 

Dlatego nie przychodzę na forum z pustymi rękoma; gdyby ktoś chciał porozmawiać na temat pizzy czy ogólnie pojętej sztuki kulinarnej - zapraszam do kontaktu.

 

Niedawno dokonałem zakupu sprzętu i uwarzyłem pierwszą warkę.

Mój inwentarz:

 

garnek emaliowany 40l

fermentor z kranikiem 33 l x2

fermentor z pokrywą 33l x2

kapslownica Ornelia 

oraz wszystkie inne akcesoria, chemikalia potrzebne do zrobienia pierwszego piwa.

 

Na pierwszy raz postanowiłem uwarzyć Tropikalne AIPA wzorując się na tym przepisie: http://www.piwo.org/topic/14493-american-pale-ale-konsultacja-receptury/ i zmieniając go wg, zaleceń kolegi. Koniec końców uwarzyłem to: http://brewness.com/pl/batch/4058/view. Obecnie mija 9 dzień fermentacji burzliwej, dzisiaj zamierzam 2\drugi raz sprawdzić stopień odfermentowania (dwa dni temu wyniósł 5 BLG), jeżeli nie spadł - przelewam na cichą i dodaję 20 g citry i 30 g centennial i może trochę cascade, dokształcę się w tym temacie jeszcze.

 

Sorry za przydługi wstęp, po prostu, witajcie :)23ur5x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

metafizyczność

O! Filozof!

Powodzenia w warzeniu, wielu udanych warek, błyskawicznej nauki w wypadku pojawienia się nieudanych!

Jak zawsze zachęcam do oznaczenia się na mapie piwowarów - czasami pomaga w poszukiwaniu pomocy (sprzętu lub surowców także).

 

Pozdrowienia z Wildy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.