Skocz do zawartości

Garnek stalowy do zacierania i filtracji


grzans

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacząłem swoją przygodę z piwem i mam pytanie do Was. Co myślicie o garnkach stalowych firmy Stalgast? Do tej pory warzyłem na emalii 50L ale wiadomo jak każdy chciałbym usprawnić swoje warzenie. Myślę nad zakupem garnka stalowego firmy Stalgast 50,3L, założenie kranu kulowego, nawiercenie otworu na termometr i założenie fałszywego dna. W dalszej perspektywie przewidziana rozbudowa. Co o tym myślicie? Zastanawiałem się jeszcze nad urządzeniem typu bulldog/coobra ale mam warunki i miejsce do warzenia na gazie oraz zdaję sobie sprawę z ograniczeń tych systemów. 

Pozdrawiam.

Edytowane przez grzans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co myślicie o garnkach stalowych firmy Stalgast?

 

Z ciekawości odwiedziłem ich stronę, bo sam ostatnio kupiłem garnek z nierdzewki (ale na Alle....takie tam :P  ). Co jest najciekawsze ich garnki są łudząco podobne do tego, który ja kupiłem za połowę ceny. To czy oni je robią w tym Radomiu, może tak może nie, ale nie wierzyłbym im na słowo. Mój jest (nie oszukujmy sie, przy tej cenie) made in P.R.C.

Porównaj:

Stalgast: https://stalgast.com/naczynia-kuchenne/garnki-wysokie/garnek-wysoki-d-360-mm-36-6-l-z-pokrywka

Swój kupiłem tu: http://allegro.pl/garnek-gastronomiczny-garnki-37l-pokrywka-stal-i6583203520.html?fromVariant=6583201462

 

Sam zdecydujesz jaki zakupić. Ja tylko ze swojej strony dodam, że z mojego zakupu jestem mega zadowolony. Za tą cenę nie spodziewałem się super jakości, a miło się zaskoczyłem, bo garnek jest naprawdę ładny i solidnie wykonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Ja mam garnek stalgast 100l i też się przy zakupie zastanawiałem czy nie kupić tańszego. Za swój dałem 800zł a można było kupić w sumie inny 300zł taniej. Bałem się jednak, że jak przyoszczędze to później będę niezadowolony, a i tak trzeba wydać sporo kasy. Mnie przekonało grube dno, bo przy dużych zacierach obawiałem się przypalenia. Garnek ma też grube ścianki i temperaturę trzyma bardzo dobrze. Z garnka jestem naprawdę zadowolony. Ale jeśli to samo można osiągnąć kupując tańszy garnek to czemu nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.