Skocz do zawartości

Czy warto stosować programy piwowarskie


jacer

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam, że każda metoda warzenia jest dobra. Jeżeli pomagają komputery należy je stosować, jeżeli tylko intuicja to też dobrze. Przy warzeniu piwa dla siebie najważniejszym kryterium jest to aby nam smakowało. Czy będzie trochę jśniejcze czy ciemniejsze to nie ma znaczenia. Jak warzymy piwa stylowe to każdy by chciał uwarzyć ideał. Na pewno pomagają w tym programy komputerowe, przynajmniej w jakimś zakresie. Bardzo duże znaczenie ma doświadczenie w warzeniu. Doświadczony piwowar doda jakieś składniki na oko i będzie lepiej niż wg kalkulatora, czy innego pomocnika. Mając surowce w ilości większej też mamy większą możliwość powtarzalności. Wiadomo, że słody różnych firm mają inne parametry. Nie odradzam korzystania z pomocy programów komputerowych. Ja osobiście bardziej polegam na mijej intuicji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraźcie się ale czytając ten wątek to niektórzy ;-) chcą wrócić do czasów, kiedy balling brzeczki określało się "dobrym klejeniem ławki do tylnej części bryczesów".

A jeśli gdzieś będzie stało (w jakimś poście), że "wyjątek potwierdza regułę" to mnie trafi szlag jasny, nie wiem który raz z kolei. Uczulam Was więc, wyjątek nic innego nie czyni a ZAPRZECZA regule. I nie tłumaczmy się jakąś beznadziejnie chorą przenośnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jasny szlag to oczywiście z :lol:

 

Wszystkie wzory matematyki wyższej są błędne? :cool:

Może wyjątkowo bezbłędne albo może raczej:

"Wszystkie twierdzenia są w pewnym sensie prawdziwe, w pewnym sensie fałszywe, w pewnym sensie bez sensu, w pewnym sensie prawdziwe i fałszywe zarazem, w pewnym sensie zaś prawdziwe, fałszywe i bez sensu zarazem"

:lol:

**********************

A poważniej, to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie profesor Sorbony od równań rózniczkowych na PWr uczył, że jak wyprowadzacie jakiś wzór i widzicie, że może nie być wyjątków przy rozwiązywaniu równań przy pomocy tego wzoru to należy byc bardzo podejrzliwym czy ten wzór jest prawidłowy.

 

Ciekawe czy ktoś się już pokusił o napisanie takiego równania różniczkowego opisującego proces zacierania? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jasny szlag to oczywiście z ;)

Może wyjątkowo bezbłędne albo może raczej:

"Wszystkie twierdzenia są w pewnym sensie prawdziwe, w pewnym sensie fałszywe, w pewnym sensie bez sensu, w pewnym sensie prawdziwe i fałszywe zarazem, w pewnym sensie zaś prawdziwe, fałszywe i bez sensu zarazem"

:)

**********************

A poważniej, to inna bajka.

To jest pół-legenda, pół-prawda, pół-nieprawda ;)

Edytowane przez admiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jasny szlag to oczywiście z :)

Może wyjątkowo bezbłędne albo może raczej:

"Wszystkie twierdzenia są w pewnym sensie prawdziwe' date=' w pewnym sensie fałszywe, w pewnym sensie bez sensu, w pewnym sensie prawdziwe i fałszywe zarazem, w pewnym sensie zaś prawdziwe, fałszywe i bez sensu zarazem"

:)

**********************

A poważniej, to inna bajka.[/quote']

To jest pół-legenda, pół-prawda, pół-nieprawda ;)

Prawda, tyż prawda i gównoprawda. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.