Skocz do zawartości

Farmhouse Ale z TwojBrowar.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

czy zamawiał ktoś z Was zamówił ten zestaw i warzył to piwko? Chciałbym uwarzyć coś w tym stylu ale:

 

1) Na stronie jest jedynie możliwość zamówienia zestawu 20 L (ja chciałbym zestaw 25 L)

2) Zestaw surowców jest droższy niż kupienie składników osobno.

3) Nie ufam do końca temu sklepowi jeśli chodzi o pakowanie słodów (kilka razy miałem pomieszane zamówienia).

 

Tak więc zastanawiałem się czy ktoś z szanownych Koleżanek i Kolegów byłby w stanie podzielić się ze mną recepturą na piwo z tego zestawu lub inne podobne w stylu Norewgian Farmhouse Ale.

 

Pozdrawiam,

Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT

 

 

Zestaw surowców jest droższy niż kupienie składników osobno

;)

 

A merytorycznie do pytania 1:

Przelicz sobie słód

4,8 kg - 20 l | x kg - 25 l

x = 6 kg

Podobnie z chmielem.

 

Potem wyszukiwarka CML i znajdź najtańszego sprzedawcę.
Osobiście nie miałem nigdy z TB żadnych przebojów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwy - skoro piwo to w smaku przypomina połączenie belgijskich piw typu saison z fińskim sahti - można zacierać na wytrawnie (65-62°C) jak saison, albo jak w wypadku sahti (z przykładu) stopniowo: 43°C - 54°C - 65°C po 15 minut i 72°C przez 30 minut. Ja jestem leniwy i poszedłbym w 65-62°C.

Chmielenie - chmiel jest dodatkiem mało istotnym raczej w tych stylach. Jedna porcja na początku chmielenia (60 minut), druga na ostatnie 10-15 minut. Albo szyszki do filtracji złoża a gdzieś w połowie gotowania granulat?

Jałowiec - obstawiam podobnie. Ja do sahti dałem 15 g do wysładzania i 15 g na wyłączenie palnika.

 

Zresztą dziwny trochę ten zestaw. Przy kveikach nie miałem żadnych dzikich, farmhouse'owych nut. Jałowiec może dać przyprawowość ale generalnie te drożdże idą w owoce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz instrukcji to kup ten zestaw i tyle.

Ile możesz zaoszczędzić na zamawianiu tego osobno? Pięć złotych? No chyba że słody kupujesz w dużych workach i już  Ci leżą w domu

Nawet te kilka złotych oszczędzisz pod warunkiem że zrezygnujesz z  podziału na granulat i szyszkę bo jak nie to zostają Ci chmielę które może pójdą bez problemu a może będziesz się zastanawiał gdzie je wepchnąć

Przypilnujesz wydajności to tez Ci wyjdzie ponad te 20 litrów a różnicy w nachmieleniu i tak nie zauważysz

 

EDIT

Chociaż z takim podejściem to może faktycznie napisz do nich że zestaw Ci się podoba tylko nie chcesz im za niego płacić i niech Ci prześlą na maila samą instrukcję.

Edytowane przez xcynix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że ja kupiłem ten zestaw i prawdopodobnie jutro będę butelkować. Kosztowałem trochę przy zlewaniu na cichą. Było dość słodkie, takie owocowe, a jałowiec był praktycznie niewyczuwalny. Fermentowałem w ok. 27 stopniach.

 

Była to moja pierwsza warka z zacieraniem i kurczowo trzymałem sie instrukcji.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SmutnyKucyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Fermentowałem w ok. 27 stopniach.

Nie za dużo? Mnie mleczny jak nie dopilnowałem tak uciekł pod 25-26 ostatnio na S-04 i wyszły fuzzle jak cholera.

 

Polecam zapoznać się z drożdżami w tym zestawie zamiast pisać głupoty.

 

Masz rację, nie sprawdziłem, mój błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.