Skocz do zawartości

[02 12 2017] VII Mikołajkowy Konkurs Piw Domowych


FurioSan

Rekomendowane odpowiedzi

 

Zgodnie z zapowiedziami przedstawiamy pełną listę kategorii na VII Mikołajkowy Konkurs Piw Domowych.

Do tradycyjnie obecnych na naszym konkursie Wee Heavy i Piwa Świątecznego dołącza kolejna stała kategoria ( zapowiadana rok temu ) czyli Piwo Jopejskie oraz specjalnie wybrany na VII Mikołajkowy KPS Wędzony FES.

Oficjalna lista wygląda tak:

 

1. Piwo Świąteczne ( opis jak co roku )

2. Wędzony Foreign Extra Stout ( BJCP 2015 32A ze stylem bazowym 16D )

3. Wee Heavy ( BJCP 2015 17C )

4. Piwo Jopejskie ( opis określony zostanie w terminie późniejszym )

Termin tradycyjnie okolice 06.12.2017, dokładna data i terminy zgłoszeń wraz z regulaminem opublikowany zostanie w terminie późniejszym.

Uprzedzając pytanie które zawsze się pojawia, Peated FES jest również dopuszczalny do kategorii numer dwa.

Edytowane przez FurioSan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W załączniku opis Piwa Jopejskiego.

Opis jest dość szeroki, dopuszcza szeroką interpretację stylu, nie tylko stricte rekonstrukcyjną.

 

Jeszcze moja uwaga odnośnie fermentacji, historyczne Jopejskie prawdopodobnie było fermentowane przy częściowym udziale pleśni, jednakże niektóre pleśnie wytwarzają toksyczne metabolity (często o charakterze hepatotoksycznym), wobec czego (z dbałości o zdrowie tak piwowarów i ich znajomych, jak i samych sędziów ;)) do fermentacji polecałbym stosować bezpieczne drobnoustroje (komercyjne), a w przypadku fermentacji spontanicznej zapewnienie środowiska beztlenowego, aby uniemożliwić rozwój pleśni (oraz obserwację fermentacji, rodzaju błony itp.).

Jopejskie.pdf

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odbywa się w Krakowie

Konkurs odbywa się w okolic co roku 6 XII 

Wysyłki zazwyczaj przyjmujemy od 3 do 1 tygodnia przed konkursem ( czyli w listopadzie ) 

 

Regulamin z terminami i adresami planuje opublikować w przeciągu 2-3 tygodni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

hej regulamin

 

w skrócie:

  • Wysyłki 06.11.2017 - 21.11.2017 do  Craftownia, Św. Wawrzyńca 22, 31-060 Kraków
  • 3 x 0,5l lub 4 x 0,33l dla kategorii 1-3
  • 2 x 0.33l lub 3 x 0.2l dla kategorii 4 
  • Wpłaty do 30.11.2017r ( termin bezwzględnie przestrzegany ) 
  • Finał 03.12.2017 w Stefie Piwa
  • Pytania przez FB/email OT

 

VII Mikołajkowy Konkurs Piw Domowych.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do konkursu 2017 pozostał niecały miesiąc, jeśli nie macie piwa w tym roku to zachęcamy do uwarzenia piwa na przyszłe edycje Mikołajkowego KPD

Mikołajkowy 2018:
- Piwo Świąteczne
- American Barley Wine
- Belgian Tripel
- High Gravity Imperial Stout ( 30+ Blg )

Mikołajkowy 2019:
- Piwo Świąteczne
- American Stout
- English Barley Wine
- Wild Belgian Dark Strong Ale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam 2 pytania do konkursu:

 1. czy będzie jakaś strona konkursu na której będzie trzeba się zalogować? (w regulaminie jet info że wyniki będą podane na stronie konkursu a arkusze będą upublicznione - to będzie osobna strona czy na tym forum?)

2. czy do każdej butelki mam doczepić formularz zgłoszeniowy? jakie ewentualnie etykiety mam wydrukować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) nie, nie będzie - arkusze będą udostępnione najprawdopodobniej na google drive 

2) jeden formularz na wszystkie piwa - butelki musza być tak oznaczone żebyśmy mogli rozpoznac która to która kategoria

 

Edytowane przez FurioSan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jest odpowiednio

 

- Świąteczne - 14 zgłoszeń,
- Wee Heavy - 8 zgłoszeń,
- Wędzony FES - 13 zgłoszeń,
- Jopejskie - 2 zgłoszenia

 

Wiem że kolejne piwa są w drodze.

Jeśli dotrą piwa o których wiem że są "w dostarczeniu" to eliminacje będą w pierwszych trzech kategoriach.

Chodzą też plotki że ilość jopejskich będzie około 7 ( ale to mogą być tylko plotki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zwrócenie uwagi na datę - oczywiście chodzi o 2017.

 

Numer konta może być ten co podany albo ten co na stronie pspd na wpłaty wpisowego - nie chciałem odkręcać tego bo o tym się zorientowaliśmy w trakcie napływania zgłoszeń

Edytowane przez FurioSan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.