Skocz do zawartości

Budowa mieszadła


Eselchen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje wykonać mieszadło. Silnik do wycieraczek ją mam, średnica nagwintowanej ośki wynosi 8mm. Chciałem kupić rurkę nierdzewną i nagwintować ją od środka. jednak obawiam się, że tak mała średnica rury (fi. 6-7 mm) może być zbyt elastyczna. Natomiast kupując większą średnicę i wspawując nakrętkę, ciężko będzie osiągnąć idealny kąt, aby nie było bicia. Jak najlepiej rozwiązać ten problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuje wykonać mieszadło. Silnik do wycieraczek ją mam, średnica nagwintowanej ośki wynosi 8mm. Chciałem kupić rurkę nierdzewną i nagwintować ją od środka. jednak obawiam się, że tak mała średnica rury (fi. 6-7 mm) może być zbyt elastyczna. Natomiast kupując większą średnicę i wspawując nakrętkę, ciężko będzie osiągnąć idealny kąt, aby nie było bicia. Jak najlepiej rozwiązać ten problem? 

 

http://allegro.pl/redukcja-gwintu-lacznik-elementow-m8-m10-chrom-i6689163041.html

 

Zastosuj pręt nierdzewny M10

 

http://www.piwo.org/topic/1650-browar-escarabajo/?p=424666

 

Możesz też kupić redukcję M8 wew./ M10 zew. i nagwintować rurkę z gwintem wew. M10.

Mi wcześniej pręt M8 dawał radę w 70l garnku z 3 łopatami i przy 12-14kg zasypu.

 

Choć pewniejszym rozwiązaniem jest fi10mm, a rurka jest dużo sztywniejsza od pręta.

Edytowane przez vettis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

Planuje wykonać mieszadło. Silnik do wycieraczek ją mam, średnica nagwintowanej ośki wynosi 8mm. Chciałem kupić rurkę nierdzewną i nagwintować ją od środka. jednak obawiam się, że tak mała średnica rury (fi. 6-7 mm) może być zbyt elastyczna. Natomiast kupując większą średnicę i wspawując nakrętkę, ciężko będzie osiągnąć idealny kąt, aby nie było bicia. Jak najlepiej rozwiązać ten problem? 

 

http://allegro.pl/redukcja-gwintu-lacznik-elementow-m8-m10-chrom-i6689163041.html

 

Zastosuj pręt nierdzewny M10

 

http://www.piwo.org/topic/1650-browar-escarabajo/?p=424666

 

Możesz też kupić redukcję M8 wew./ M10 zew. i nagwintować rurkę z gwintem wew. M10.

Mi wcześniej pręt M8 dawał radę w 70l garnku z 3 łopatami i przy 12-14kg zasypu.

 

Choć pewniejszym rozwiązaniem jest fi10mm, a rurka jest dużo sztywniejsza od pręta.

 

Zrobię tak jak mówisz, na fi.10. Ja mam garnek 50l, ale robię 20l warki, wiec powinno dać radę. Tylko jak przymocować pręt do dna garnka, żeby miał prowadzenie?

Edytowane przez quattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko jak przymocować pręt do dna garnka, żeby miał prowadzenie?

 

Możesz zastosować jakąś tuleję centrującą na dnie garnka, np. z teflonu. Znajomy ma wspawaną tuleję na dnie (kawałek rury z nierdzewki) i wewnątrz ma krążek teflonowy z dziurą która daje prowadzenie dla mieszadła. Jest to o tyle wygodne, że nie musiał bawić się we wkręcanie mieszadła do osi silnika. Mieszadło jest osadzone na dnie garnka (właśnie na tym krążku z teflonu). Połączenie mieszadła z silnikiem opiera się na "nasadzeniu" końcówki osi silnika na pręt mieszadła (wystarczy opatentować jakieś połączenie - znajomy ma naciętą szczelinę w pręcie, natomiast na osi silnika tak aby wchodziła w tą szczelinę). Wygoda jest taka, że w każdej chwili może podnieść pokrywę kadzi z przymocowanym do niej silnikiem bez potrzeby wyjmowania razem z całym mieszadłem, no i obeszło się bez śrubek, nakrętek, gwintowania, nawiercania - proste i skuteczne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem mieszadło tak jak pisze vettis tylko jeszcze prościej. Użyłem pręta M8 i przedłużonej nakrętki do połączenia z silnikiem. Mieszadło pracuje stabilnie mocowane tylko do silnika. No i bez spawania ;). Spełnia swoje zadanie całkowicie.

 

51ef0dd50fc7879de1da490e86d3d3c2.jpg

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mkrawc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.