Skocz do zawartości

Beersmith czy Beertools


bulipunk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Postanowiłem zakupić program do receptur. To już jest pewne.

Zacząłem studiować wersje próbne Beersmith i Beertools.

Obie kończą swoje "traiale" i muszę się zdecydować który kupić.

Czy możecie powiedizeć co sądzicie o obu tych programach?

dziękuję za pomoc,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Postanowiłem zakupić program do receptur. To już jest pewne.

Zacząłem studiować wersje próbne Beersmith i Beertools.

Obie kończą swoje "traiale" i muszę się zdecydować który kupić.

Czy możecie powiedizeć co sądzicie o obu tych programach?

dziękuję za pomoc,

Michał

założyłem parę miesięcy taki sam temat ale odzewu nie było większość stosuje chyba ten beersmith

ja mimo wszystko zdecydowałem sie na toola

nie do końca jeszcze rozgryzłem ale podoba mi sie interfejs graficzny korzystam z receptur online, kalkulatorów i jestem zadoolony

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie temat jest ciekawy. Ja myślałem o Beersmith, ale jakoś zupełnie mnie nie przekonuje. To już bym chyba wolał ProMasha, pobawiłem się trochę Beertools online i wydaje się niezły. Jest też jak rozumiem wersja na kompa? Czy ktoś mi powie, czy to pójdzie pod wine?

Może niech się wypowiedzą użytkownicy jakie są wady i zalety każdego. Dla mnie BS jest mało przejrzysty i mało intuicyjny.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem wybrałem beertools'a też mnie nie przekonał beersmith a promash był super tylko niestety nie aktualizowany.

do każdej zacieranej warki dołączam printscreena z beertolsa można look'nąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się, elroy pracuje nad dziennikiem piwowarskim z funkcjami w/w programów, jest info na forum.

Zgadza się, aczkolwiek przewidywany termin to sierpień/wrzesień. Tajemnicą nie jest, że czerpiemy z tych dwóch programów. Z BT np. eksport receptury jako bbcode na forum piwo.org i browar.biz :)

Do rzeczy. Częściej używam BS - jak się człowiek przyzwyczai do zawiłego interface, to pracuje się fajnie. BeerTools ma podobne jak nie lepsze możliwości, u mnie ma jednak małą wadę. Pracuje coś wolno. Jak doda się dużo składników, mam wrażenie, że się popularnie mówiąc "muli".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie trzy programy pracują pod winem, przynajmniej u mnie działały od razu bez żadnych kombinacji .

Zdecydowałem się na beersmitha, z początku wydawał mi się mniej wygodny od promasha ale miał większe bazy surowców (które oczywiście można samemu wpisać, zresztą w beersmithie też nie ma wszystkiego) i chyba ma więcej opcjiprawda jest taka, żaden z tych programów nie jest na tyle duży żeby odstraszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z beersmitha i jestem z niego zadowolony z tym, że używam w zasadzie jedynie kalkulatorów i przeliczników (typu korekcja wskazań balingomierza ze wzgl. na temperaturę) oraz jak na szybko muszę sprawdzić parametry danego stylu piwa (warzę w miejscu bez internetu).

Nie korzystam z modułów typu tworzenie i zapisywanie własnych receptur, historia warek itp. Poległem na czynnościach konfiguracyjnych, a potem jakoś nie chciało mi się za to zabrać. ProMash mi się w ogóle nie podobał (ale krótko się bawiłem). Beertoolsa nie miałem "w łapkach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam ProMash dosyć często. Zapisuje receptury, sprawdzam wydajność, kolor, goryczkę, jak to pasuje do danego stylu piwa, mogę dopisać sobie nowe słody i chmiele. Najczęściej warzę Ales i zacieram w coolerze w jednej temperaturze (np.66°C) przez 60 min. ProMash pomaga mi ustalić temp i ilość wody przed wsypaniem słodu.

Np. mam 24 lbs. słodu w zimnym garażu, o temp. 45*F, będę używał 1.5 qts wody na 1 lb słodu i teraz jaką potrzebuje temperaturę i ile wody żeby osiągnąć temp zacieru 154*F? Wrzucam to w promash i odrazu mam odpowiedź: potrzebuję 36 qts wody (9 gal) o temp. 168*F.

I faktycznie dostanę równo 154*F, promash się nie myli. Oczywiście mógłbym to policzyć sam na papierze, ale w czasie dnia warzenia nie mam na to czasu i tutaj ProMash się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. mam 24 lbs. słodu w zimnym garażu, o temp. 45*F, będę używał 1.5 qts wody na 1 lb słodu i teraz jaką potrzebuje temperaturę i ile wody żeby osiągnąć temp zacieru 154*F? Wrzucam to w promash i odrazu mam odpowiedź: potrzebuję 36 qts wody (9 gal) o temp. 168*F.

heh, ja to wiem z praktyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jacer ?wiesz z praktyki? jaką masz mieć temperaturę wody przy 24 lbs. słodu o temp 45*F i chcesz mieć zacier o temp. 154*F, i kiedy masz 21 lbs. słodu o temp. 82*F i chcesz osiągnąć temp zacieru 148*F? To wszystko ?wiesz z praktyki? jacer?

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z modułów typu tworzenie i zapisywanie własnych receptur, historia warek itp. Poległem na czynnościach konfiguracyjnych, a potem jakoś nie chciało mi się za to zabrać. ProMash mi się w ogóle nie podobał (ale krótko się bawiłem). Beertoolsa nie miałem "w łapkach".

No właśnie ja bym go potrzebował do receptur, historii warek itd. Kalkulatorów używam z ProMasha.

 

Beersmith wydaje mi się kuszący, ze względu na "gospodarkę magazynową" itd. Może ta nowa wersja będzie ciekawsza, bo obecna nijak mi nie podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jacer ?wiesz z praktyki? jaką masz mieć temperaturę wody przy 24 lbs. słodu o temp 45*F i chcesz mieć zacier o temp. 154*F, i kiedy masz 21 lbs. słodu o temp. 82*F i chcesz osiągnąć temp zacieru 148*F? To wszystko ?wiesz z praktyki? jacer?

Tak. :)

 

Dwa stopnie w tą czy w tą nie sa problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program się przydaje także do bardziej skomplikowanych przeliczeń:

 

mam recepturę na 25L przy wydajności 70% a chcę przerobić na 20L 85%.

mam 2 dodatki chmielu 3.5% a-k 90 i 60 minut, a chcę ja zamienić na jedną chmielu 4.9% a-k 60 minut

mam 20L kranówki z 30 ppm wapnia, dolewam 10L destylowanej i dosypuję 5g gipsu - ile mam wapnia?

 

pokazuje też od razu czy kolor, ekstrakt i nachmielenie mieszczą się w stylu

można zachowywać, kopiować i modyfikować receptury

 

Dużo łatwiej jest planować warzenie w komputerze, polecam to wszystkim (ja mam BeerSmith)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz która mi się podoba w BeerTools to duża lista receptur. Tylko że z drógiej strony to te receptury często są kiepskie, wpisywane przez początkującąych i niedoświadczonych piwowarów, np. California Common z pszenicą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wątek się rozwinął. JA używałem BeerSmitha. Jednak pobawiwszy się Beertoolsem stwierdziłem że wykresy i bardziej przejżyste podsumowanie jest jego mocną stroną. BeerSmith jest prosty i bardzo fajnie wszystko się liczy w pracy, ale finallny produkt - procedura ważenia nie jest dlamnie zbyt przejżysta.

W BT drażni mnei tylko SG i OG, bo nie bardzo mogę to zmienić i wszystkei jednostki gęstości mam w SG i OG a nie Blg więc i tak trzeba liczyć osobno bo nie przyzwyczajon jestem do tych jednostek :P

No musze pomyśleć... ale w zasadzie prawie zdecydowany jestem an BeerToolsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.