Skocz do zawartości

Nowe drożdże po 21 dniach


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

proszę o radę. Po 3 tyg burzliwej na S-04 bezstylowca z 16 blg zeszlo mi do 7 blg. W piwnicy okolo 15stopni. przez ostatnie 7 dni zeszlo o 1blg. Mam dylemat czy zlewac na cicha czy moze dodac nowych drozdzy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle przechowywane albo stare były, S-04 najwyżej mi zeszły do 4 z podobnych balingów, ale zawsze świeże a później gęstwy.

Taaaa, przykład u mnie sprzed pół roku 12°Blg --> 5,6°Blg, odfermentowanie z pierwszego postu, przy zacieraniu bardziej na słodko, nie jest niczym dziwnym na tych drożdżach.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 7 dni po bujaniu fermentorem w 18 stopniach i 1blg w dół poszło. A jakby dodać trochę gęstwy z s-05?

Otwórz pokrywę, po takim bujaniu na końcu mogłeś ruszyć izolację gazową nad młodym piwem. Jeśli jej nie ma to butelkuj bo piwo szybko skwaśnieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odfermentowanie na poziomie 70 % jest jak nabardziej oky. Kolega pisze że osiągnął niespełna 60. To może stanowić pewien problem przy zabutelkowaniu. Jak na moje doświadczenie to zbyt niskac temp. w pierwszej fazie bużliwej fermentacji. Teraz zostaje tylko podnieść temp nieznacznie do jakieś 18st. i cierpliwie poczekać jeszcze ze 2tygodnie. Niczego nie otwierać nie bujać. Dac drozdzom czas do pracy i flokulacji. Cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. Droże nie wiedzą że mają w ciągu 2 tygodni piwo zrobić. To tylko nasza teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest niskie odfermentowanie, problemem będzie zabutelkowanie niedofermentowanego piwa.

 

Ponadto te drożdże mimo niskiego odfermentowania nie dają pełno-słodowych piw, piwa są raczej wytrawne, nawet można powiedzieć wręcz puste czasami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Wy z tymi drodżami robicie. Wiadomo, że są to słabiej odfermentowujące drożdże niż np. US-05, ale bez przesady, do takich S-33 im jeszcze daleko. Do 6 to one mi zeszły z ekstraktu początkowego 25 (co prawda zacierane mocno wytrawnie). Z reguły przy piwach zatartych pół na pół schodziły mi z 12 do około 3.5. Najniżej zeszły mi do 4.0. Może przy warzeniu piw 17blg warto rozważyć użycie drugiej paczki, zamiast winić drożdże. Nie wspominam oczywiście o takich rzeczach jak rehydracja, zadanie do brzeczki o temperaturze fermentacji lub niższej itd.

 

No chyba, że zacieracie bardzo na słodko, to jestem w stanie uwierzyć w te 5blg~.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się bo chyba tutaj najbardziej pasuje. Uwarzyłem RISa 24,5Blg, który po 3 tygodniach odfermentował do 7,5Blg. Po kolejnym pomiarze po tygodniu blg stoi w miejscu. Piwo było zacierane w około 64C i fermentowane na gęstwie drożdży FM13. Wydaje mi się, że odfermentowanie jest dosyć niskie, piwo jest słodkie w smaku. Do piwa planuję dodać jeszcze płatki dębowe macerowane w whisky. Mam teraz dylemat, czy zlać piwo do drugiego fermentora i zadać gęstwę po us-05 czy od razu płatki. Wydaje mi się, że bez dofermentowania go gęstwą piwo po dłuższym leżakowaniu będzie strasznym ulepkiem, natomiast płatki nie skontrują aż tak słodyczy. Jak myślicie?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojego doświadczenia to dość wysokie odfermentowanie jak na risa, możesz spróbować dorzucić innych drożdży, jak to za mało dla Ciebie ale też piwo zazwyczaj zwytrawnia się trochę z czasem (albo może zbyt niską goryczkę ma i to powoduje balans przesunięty w stronę słodyczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.