Skocz do zawartości

Rims by Yaco26


yaco26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym przedstawić system który wykonałem z pomocą szwagra.Zestaw składa się z kadzi zacierno-"filtracyjnej", kadzi warzelnej?, pompki od pralki, grzałki 2kW i sterownika firmy Jabel działającego na zasadzie termostatu.Podnoszenie temperatury przy 15L wody trwa ok 45sec/1°C.2 śrubunki mosiężne sprawiają ze całość mogę rozmontować na cześć pierwsze i dosłownie powiesić na ścianie.Dodatkowo zamierzam wykonać obudowę czyli panel operatorski żeby móc w dowolnym momencie wyłączać lub włączać poszczególne urządzenia po za tym kable walają się po podłodze;).W palnie jeszcze morze jakiś regulator napięcia do grzałki. Mam jednak problem co do fałszywego dna na forum widziałem 2 rodzaje jedno to blacha perforowana drugie to blacha ponacinana szlifierką kontową.Słód mam zmielony dosyć drobno i obawiam się ze pompka nie wyrobi w stosunku do grzałki,porostu się zapcha.Do tego jeszcze jak przebiega wysładzanie w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zaczynasz z grubej rury :)

 

Na początek radzę dość grubo zmielić słód, ciężko jest zrobić samemu przyzwoite fałszywe dno, a zatkana filtracja to koszmar.

te 3 warki to już na tym sprzęcie wykonałeś?

z tymi kablami na podłodze to uważaj, masz to uziemione?

Pieron walczył ostatnio z płytami i siatkami więc przeczytaj jego wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaco, najważniejsza rzecz: wygląda na to, że chcesz warzyć w piwnicy, tzn. z butlą gazową? Upewnij się że masz wystarczającą wymianę powietrza. Zatrucie CO2 jest największym niebezpieczeństwem w piwowarstwie domowym.

 

Poza tym , nie jestem pewien jak to działa. Np, co to jest? http://img69.imageshack.us/i/dsc00447v.jpg/

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrucie CO2 jest największym niebezpieczeństwem w piwowarstwie domowym.

Chyba chodziło o CO. Tlenek węgla. Bo CO2 jako taki nie jest trujący/toksyczny.

LOL masz racje CO, a nie CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej rurki doczepiane jest specjalny patyk jak w browarze zbynkka lub druga opcja tohttp://www.youtube.com/watch?v=knWHamYxN5s&feature=related 2:18 minuta,na tym się wzorowałem.Co do gazu i odpowietrzeń to jet to nieużywana kotłownia wiec chyba samo za siebie przemawia.Sprzęt jest jeszcze dziewiczy z tond moje obawy.Gaz służy tylko i wyłącznie do zagrzania wody przed dodaniem słodu ,potem wszystko reguluje grzałka i sterownik.Gazu w sumie używam 2 razy bo jeszcze gotowanie z chmielem.Tyle z teorii co do sprzętu.:rolleyes:

Edytowane przez yaco26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje wodę i jest zanurzona w brzeczce,teoretycznie jestem dobrze przygotowany Kunze czytany;)

 

@anteks

Firefox mi źle podpowiedział :)

 

 

Pieron walczył ostatnio z płytami i siatkami więc przeczytaj jego wątek

Może mię ktoś pokierować bo nie oganiam forum,Pierona tematów jest trochę a postów to już w ogóle.

Edytowane przez yaco26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje wodę i jest zanurzona w brzeczce,teoretycznie jestem dobrze przygotowany Kunze czytany;)

 

@anteks

Firefox mi źle podpowiedział :)

Od razu na amerykankę poleciałeś :) Ale jeśli sprzęt się sprawdzi to świetnie.. Swoją drogą fajnie wykombinował ten facet z filmu- jedna pompa, odpowiedni układ rur i zaworów i śmiga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje wodę i jest zanurzona w brzeczce,teoretycznie jestem dobrze przygotowany Kunze czytany;)

 

@anteks

Firefox mi źle podpowiedział :)

 

 

Pieron walczył ostatnio z płytami i siatkami więc przeczytaj jego wątek

Może mię ktoś pokierować bo nie oganiam forum,Pierona tematów jest trochę a postów to już w ogóle.

tu masz część wątek z problemami z wysładzaniem

 

http://www.piwo.org/forum/p37620-28-01-2010-19-33-24.html#p37620

a tu filtrator z nacięciami

http://www.piwo.org/forum/p5184-11-07-2008-17-18-00.html#p5184

 

na pw spytaj najlepiej

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK teraz rozumiem. Czyli to http://img69.imageshack.us/i/dsc00447v.jpg/ jest twoja kadź zacierna, i ta linia hydrauliczna z opłotem to nie jest filter tylko to doprowadza brzeczkę do recyrkulacji w czasie zacieru, a później wodę do wysładzania ciągłego. Teraz potrzebujesz do tego dodać dwa filtry z rurek, jeden na dole zacieru i jeden na górze do recyrkulacji brzeczki i do wysładzania ciągłego?

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest kadź zacierna,zwiedziłem dziś okoliczne skupy złomu i chyba do kadzi zaciernej zrobię kosz taki jak ma zbynekk na chmiel.Mam już materiały, końca przyszłego tygodnia zrobię testy z zacieraniem infuzyjnym,jak wszystko się sprawdzi to pobawię się dekokcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Yaco, najważniejsza rzecz: wygląda na to, że chcesz warzyć w piwnicy, tzn. z butlą gazową? Upewnij się że masz wystarczającą wymianę powietrza.

Yaco, jeśli warzysz w piwnicy -komentarz trochę spóźniony ale nie mogę się powstrzymać ponieważ chodzi o Twoje bezpieczeństwo.

Owszem potrzebujesz dobrej wentylacji do procesu spalania, ale...

 

Podstawowa różnica między gazem propan-butan a gazem ziemnym jest taka, że ten pierwszy jest gazem cięższym od powietrza i w przypadku wycieku osiada w dolnych partiach pomieszczenia i wszelkich zakamarkach. W razie wycieku gaz propan-butan nie zostanie usunięty z pomieszczenia przez wentylację i grozi to wybuchem. Z tego powodu zabrania się używania i przechowywania gazu w butlach w pomieszczeniach z podłogą poniżej gruntu, podobnie jak zabrania się wjazdu aut z instalacją LPG do parkingów podziemnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz w butli to dla mię pikuś w piwnicy gotuje się różne "inne" zupy alkoholowe :D od ponad 2 lat na razie tylko jeden pożar bez wybuchu(wiem jak wygląda ogień z butli zaraz za reduktorem). Nigdy nie domykam drzwi w moim podziemiu nauczony własne tym pożarem.

Obecnie zamówiłem u dystrybutora 2 butle plastikowe tak zwane gastronomiczne na propan 2zł droższe przy wymianie od metalowych, za to o wiele bardziej bezpieczne a podłączenie zajmuje ok 5 sek.

Edytowane przez yaco26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.