Skocz do zawartości

Australian Pale Ale


Chicken

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się czy zadać to pytanie... Zobaczymy co będzie.

 

Uwarzyłem brewkita Coopers Sparking Ale. Teraz sobie ładnie fermentuje. Wszystko ok. O tym piwie piszą tak: "Wyjątkowe piwo o delikatnym owocowym aromacie, pełnym słodowym posmaku wzbogaconym subtelną goryczką chmielu nadającą wyraziste wykończenie.(...)".

Stąd pomyślałem, że można by popracować jeszcze nad aromatem i chmielić je na zimno. Co Wy na to? A ponieważ jest to Australian Pale Ale to pomyślałem, że fajnie by było użyć jakiegoś chmielu australijskiego. Pomyślałem, że może Enigma? Galaxy? Sam nie wiem. Galaxy znam głównie z piw Doctor Brew. No i ile dać. 50 g na 20 l? Czy za mało?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Oczywiście możesz dodać chmiel na cichą, jak chcesz piwo bardziej aromatyczne pod kątem chmielu. Ilość zależy od oczekiwanego efektu. Na 20 litrów 50 g już będzie fajnie wyczuwalne, uważam, że taka ilość jest całkiem spoko. Jakbyś chciał mocno aromatyczne to możesz sypnąć 100 g. Co do rodzaju chmielu, to z Australii nie używałem żadnego, jak już to tylko z NZ. Widziałem w sklepach już Galaxy z 2016, tak więc świeży chmiel. ;) 

Pozdrowienia. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmielenie brewkitów na zimno to dobry pomysł, nada się do tego każdy aromatyczny chmiel amerykański, australijski czy nowozelandzki, o szczegółach poczytaj w dziale charakterystyka chmieli na tym forum. Galaxy jest ok, Enigmy nie używałem, Citra, Cascade, Amarillo, Simco, Mosaic czy Chinook to dobre wielokrotnie sprawdzone chmiele. Co do ilości to na 20 litrów używałem od 40 do 100 gram (aczkolwiek nigdy do brewkitów)  Aromat od wyraźnie wyczuwalnego do mocno cytrusowego buchającego, zależy co lubisz i co chcesz osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.