Jump to content
Undeath

[Sprzedam] Śrutownik Żarnowy Brewferm

Recommended Posts

Sprzedam śrutownik stołowy Brewferm. Sprzedaje jako uszkodzony - pękło mi przy wale (zdjęcia poniżej) gwintowanie na śrubę do wiertarki, można spokojnie śrutować nim ręcznie, natomiast mechanicznie może być problem. Obecnie jest to sklejone jednym z silniejszych klei do metalu, ale istnieje możliwość ponownego odłupania tego bez osłonki, którą zapewnia korba. Więc śrutownik nadaje się tylko do ręcznego śrutowania - przejechałem tak w ostatnim czasie około 60 kg słodu i nic się stało. Jeżeli ktoś ma umiejętności może zespawać żeliwo albo zrobić zwykłą obrączkę zabezpieczająca co umożliwi podłączenie wiertarki. 

Żarna śrutownika w stanie bardzo dobrym, sam śrutownik dobry (oprócz pęknięcia przy wale) gdzieniegdzie widać delikatne rdzewienie - nie dokładnie wysuszyłem po myciu. Śrutownik przeleciał około tony słodów, oraz z 30 kg innych ziaren - mieliłem nim nawet ziarna kakowca. Idealny dla początkujących. 

Śrutownik posiada możliwość regulacji odległości pomiędzy tarczami mielącymi, uchwyt mocujący do blatu oraz zasobnik na 1 kg słodu. Nie jest to Biowin, tylko solidniej wykonany Brewferm - Corona, a kiedyś Porkert.

Sposób dostawy: Poczta Polska, Paczkomat, Kurier
Stan: używany

Cena: 100 zł

post-3297-0-21387400-1486452577_thumb.jpg

post-3297-0-77673000-1486452577_thumb.jpg

post-3297-0-30813800-1486452578_thumb.jpg

post-3297-0-70641800-1486452578_thumb.jpg

post-3297-0-97403200-1486452578_thumb.jpg

post-3297-0-31941800-1486452579_thumb.jpg

post-3297-0-64683400-1486452579_thumb.jpg

post-3297-0-04538000-1486452588_thumb.jpg

post-3297-0-17258400-1486452589_thumb.jpg

Edited by Undeath

Krzysiek - między bogiem a prawdą to czy poważnie liczysz na to że znajdzie się kupiec za taką cenę na uszkodzony śrutownik ? 

Na twoim miejscu zostawił bym sobie go na specjalne a podstawowe śrutowałbym w tym twoim nowym.

Tak tylko nadmienię dla chętnego kupca. Wał można kupić nowy:

http://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/akcesoria/slimak_do_srutownika_stolowego_brewferm

Dzięki! Widziałem tylko tarcze do wymiany, a na wał nie wpadłem. Wymiana prosta będzie - wyciąga się zawleczkę delikatnie zagiętą i przekłada, 5 minut roboty.

Krzysiek - między bogiem a prawdą to czy poważnie liczysz na to że znajdzie się kupiec za taką cenę na uszkodzony śrutownik ? 

Na twoim miejscu zostawił bym sobie go na specjalne a podstawowe śrutowałbym w tym twoim nowym.

Nowy śrutownik poradzi sobie też z innymi ziarnami, a nie widzę potrzeby trzymać klamota, który pójdzie do piwnicy i nigdy go więcej nie użyje. Nic mi nie szkodzi wystawić go. Jestem świadom, że jest w takiej samej cenie jak Biowin. Przewagą tego śrutownika jest to, że wykonany został porządniej od Polskiego(chińskiego) odpowiednika i spokojnie posłuży jeszcze kolejne kilka ton słodów. Miałem Biowina w ręku i moim zdaniem materiał zostawia w nim dużo do życzenia. Jak się nie sprzeda pomyślę wtedy co zrobić, ale to nie problem na teraz. Jak widzisz można do niego dokupić spokojnie wał. 

Gdybym nie nabył 2 tyg temu Biowinu to właśnie bym pisał priv do Undeath. Ogromną przewagą tego śrutownika jest fakt dostępności części zamiennych.

Biowin jest jednorazowy.