Skocz do zawartości

Górniaki w 22°C czy 17°C


PawelW

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Obecnie 3 warki fermentują sobie w pokoju o temp. ok. 22° tj.

 

Grodziskie 8° blg + S-33

American IPA 15°blg + US-05

Nowozelandzka IPA 14°blg + US-05

 

Niby zgodnie z instrukcją, temperatura mieści się w normie (tyle mam w mieszkaniu po prostu). Natomiast w piwnicy mam ok 17°C i tak się zastanawiam, czy niekorzystniej dla piwa byłoby fermentory trzymać w piwnicy? Mówimy w tej chwili o górniakach. Czy te 5-6°C różnicy może dac jakąś różnicę? Ew. opcje typu burzliwa w pokoju, cicha w piwnicy, odwrotnie itd...?

 

I pytanie nr. 2, czy temp. 17°C nadaję się w ogóle do tego, żeby myśleć o dolniakach? Pytanie czysto teoretyczne, ponieważ od jutra zabieram się za składanie komory styropianowej, przeprowadzę testy na wodzie z kontrolą temperatury w porównaniu z ilością wkładów chłodzących i zabieram się za lagery i pilsy, ale być może polecicie jakiś gatunek dolniaka któremu by takie temperatury nie przeszkadzały?

 

Te 3 piwka były na rozgrzewke i "przetarcie w zacieraniu", natomiast rozpoczącie przygody piwowarskiej ma jeden główny cel: uwarzyć pilsnera lepszego od sprzedawanego urquella, który jest moim ulubionym komercyjnym piwem.

Edytowane przez PawelW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie w piwnicy, dopiero potem jak już większość przefermentuje możesz przenosić do mieszkania. 22 stopnie otoczenia to za duża temperatura dla tych szczepów, bo w wiadrze na burzliwej masz pewnie z 24-25.

 

O lagerach nie ma co myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 spoko, jak możesz to przenieś do 17stopni, ale z mojego doświadczenia (a najwięcej piw uwarzyłem na us-05) to piwa wychodzą bardzo podobnie w 17 (w zimie tak robię) i w 22stopniach (tak fermentuję latem).

 

17 na pilsa za dużo, temp otoczenia to 10-12 jest optymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 to idealna temperatura dla górniaków. Szkoda że nie spytałeś wcześniej, bo skoro już fermentują to po ptokach jest.

 Grodziskie zadałem drożdże niecałe 23h temu, więc może nie wszystko "stracone" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 spoko, jak możesz to przenieś do 17stopni, ale z mojego doświadczenia (a najwięcej piw uwarzyłem na us-05) to piwa wychodzą bardzo podobnie w 17 (w zimie tak robię) i w 22stopniach (tak fermentuję latem).

 

17 na pilsa za dużo, temp otoczenia to 10-12 jest optymalnie.

 

Aż tak duża rozbieżność  i podobne piwa? Osoboście fermentuję w max 14-16 otoczenia czy to na s04 czy us05, ostatnio za duży baling miałem, to podzieliłem na dwa małe fermentory po 14 blg, jedno w lodówce, drugie w sypialni. To z sypialni rano miało 3x tyle piany i 22 stopnie fermentacji, powoli ochłodziłem do temperatury podobnej z lodówki.

 

Po dłuuugiej fermentacji, gotowe piwo różni się dość mocno od siebie... Jedno mocno stonowane, to z sypialni ( mimo max 12 godzin w cieple) owocowe, estrowe.

Edytowane przez Sylwester87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dużo chmielu i nie czuć 22 stopni

Jak masz słabą sensorykę to może i tak... Bo jak się już coś orientujesz to nie ma tak dobrze.
Się wie. Nie wskoczył emot . Może teraz

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolniaki mozesz w 17 jak nie masz wyjscia (w zasadzie jednym szczepem, 34/70, ktory nie daje w takiej temp. az tylu estrow co inne). Ale lepsza opcja jest uzycie drozdzy do Kölscha albo lagerow Kalifornijskich.

 

California lager

 

edit: o pacz pan, przeczytałem, zacytowałem, ale mi Kalifornia przez K się nie skojarzyła o.O

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dolniaki mozesz w 17 jak nie masz wyjscia (w zasadzie jednym szczepem, 34/70, ktory nie daje w takiej temp. az tylu estrow co inne). Ale lepsza opcja jest uzycie drozdzy do Kölscha albo lagerow Kalifornijskich.

California lager

 

edit: o pacz pan, przeczytałem, zacytowałem, ale mi Kalifornia przez K się nie skojarzyła o.O

Haha sam wahalem sie czy spolszcyc czy nie, bez sensu chyba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.