Skocz do zawartości

Skąd wziąć słód


pio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, przymierzam sie do uwarzenia mojego pierwszego piwa. Mam pytanie o słód - kupić jakiś ze sklepu czy wziąść ze słodowni? Tak się składa, że jest w moim mieście słodownia (podobno ostatnia w Polsce która robi słód ręcznie) i z której mógłbym spróbować załatwić troche słodu. Na pewno wymagałby on ześrutowania.

 

Sądzicie że byłby on lepszy niż słod zamówiony ze sklepu internetowego?

 

edit elroy: poprawka tematu (ort.)

Edytowane przez pio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za miasto i słodownia?

 

Jak masz wejscie to oczywiście, że można.

 

Lepszy to nie wiadomo, zależy jaki to typ słodu, jeżeli pilzneński to są różne zdania. Ja lubię Weyermanowski.

 

Pilznenski to podstawa i tak będziesz potrzebował innych rodzajów.

Edytowane przez jacer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, z naszego punku widzenia każdy słód ze słodowni, czy zrobiony samemu nadaje się do domowej produkcji piwa.

 

Nawet fajnie, że będziesz mógł porównać wyniki (wydajność, walory smakowe) na słodach ze słodowni miejscowej i od dostawców sklepów.

 

Jakie rodzaju słodów produkuje ta słodownia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, przymierzam sie do uwarzenia mojego pierwszego piwa. Mam pytanie o słód - kupić jakiś ze sklepu czy wziąść ze słodowni? Tak się składa, że jest w moim mieście słodownia (podobno ostatnia w Polsce która robi słód ręcznie), w której swego czasu pracowała moja rodzina i z której mógłbym załatwić troche słodu. Na pewno wymagałby on ześrutowania.

 

Sądzicie że byłby on lepszy niż słod zamówiony ze sklepu internetowego?

Zapewne w ofercie mają jeden rodzaj, ewentualnie dwa. Zatem niezbyt wiele uwarzysz na samym słodzie bazowym. Odrobina karmelowego, czekoladowego, monachijskiego czy innych z czasem by się przydała. Na początek jak najbardziej, ale sugerowałbym zrobienie krótkiej przerwy białkowej i próby jodowej, przy zacieraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzicie że byłby on lepszy niż słod zamówiony ze sklepu internetowego?

Sklepy internetowe też biorą słody ze słodowni przecież :) Bierz ten pilzneński, a inne sobie domówisz przez internet. Pilzneńskiego, jako bazowego, będziesz zużywał najwięcej - reszta to tylko dodatki (oprócz słodu pszenicznego, który jest bazowym - wraz z pilzneńskim - do piw pszenicznych).

 

Edit: Swoją drogą byłam święcie przekonana, że ta słodownia jest nieczynna od lat :o

Edytowane przez Marusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że ten słód z Chojnowa jest prawdopodobnie słabiej zmodyfikowany, niż te ze sklepów. Aczkolwiek wiem, że są tacy, którym słabiej zmodyfikowany słód się marzy i chętnie się z Tobą wymienią, za ten słód z Chojnowa.

 

Z rok temu theobeta próbował pohandlować z tą słodownią, ale koniec końców nic z tego nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że ten słód z Chojnowa jest prawdopodobnie słabiej zmodyfikowany, niż te ze sklepów. Aczkolwiek wiem, że są tacy, którym słabiej zmodyfikowany słód się marzy i chętnie się z Tobą wymienią, za ten słód z Chojnowa.

 

Z rok temu theobeta próbował pohandlować z tą słodownią, ale koniec końców nic z tego nie wyszło.

Mnie się marzy:) Thobeta dał mi nawet trochę tego słodu, ale niestety zrobiłem na nim piwo za ciemne, żeby rozpoznać zalety slodu... Zatarł się w kazdym razie normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że ten słód z Chojnowa jest prawdopodobnie słabiej zmodyfikowany, niż te ze sklepów. Aczkolwiek wiem, że są tacy, którym słabiej zmodyfikowany słód się marzy.

Jak np. duże browarom , których samochody podjeżdżają po ten słód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.