Skocz do zawartości

bulldog brewer 25l


unistudent

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 lat później...

Witam, jestem tutaj nowy na forum, ale zauważyłem temat o Bulldogu. Ja kupiłem uproszczoną wersję, tj. Bulldog Sparger. Powiedz mi, jak oceniasz odczyt temperatury z urządzenia? Ja ostatnio zacierałem w nim na próbę małą warkę pszenicy (10 l) i jak weryfikowałem pomiar temperatury zewnętrznym termometrem, za każdym razem miałem różnice. Z tym, że zewnętrzny termometr dochodzi maksymalnie do dna sita na słód, natomiast kociołek dokonuje pomiaru temperatury poniżej (czujnik wbudowany w dno zbiornika). Za każdym razem otrzymywałem na zewnętrznym temperaturę niższą niż to pokazywał wyświetlacz. Temperatura zacierania, zwłaszcza utrzymywanie stabilnej temperatury podczas kolejnych przerw to bardzo ważna rzecz, a na odczytach miałem nawet róznicę 5C co jest moim zdaniem niedopuszczalne. Powiedz mi jak Ty to widzisz, po użyciu Twojego Bulldoga? Czy również posiłkowałeś się zewnętrznym termometrem, czy zaufałeś odczytowi z kociołka?

 

Pozdrawiam

Rafał Karwat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, rafal.d.karwat napisał(a):

na odczytach miałem nawet róznicę 5C co jest moim zdaniem niedopuszczalne.

To jest niestety główna wada wszystkich kociołków bez pompy, bez znaczenia jakiego producenta. Jedyne sensowne rozwiązania to właśnie dokupienie pompy (np. MP-15RM), albo częste mieszanie zacieru jak w garnku. Zwykłe garnki są niskie i szerokie, przez co łatwiej w nich utrzymać temperaturę niż w kociołku, który jest wysoki i wąski. Możesz też zaizolować kociołek, przez co straty temperatury nie będą tak drastyczne, np. folią termiczną albo karimatą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.