Skocz do zawartości

Chmieloniada


Yoo!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie napoju zwanego "chmieloniadą"  :)

 

Po przeczytaniu tego artykułu:

http://www.smaki-piwa.pl/piwo/chmieloniada-czyli-lemoniada-dla-hop-headow/

Postanowiłem zrobić swój napój chmielowy, ale mam kilka pytań.

 

Czy po zrobieniu już "naparu" z chmielu mogę przefiltorwać napój wlać do butelek i dodać glukozy w celu nagazowania ?

Czy to coś da ?

Tak jak robi się to w przypadku piwa.

 

Czytałem już receptury gdzie ludzie dodawali chmielu do wody gazowane,ale.......moim zdaniem jest to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy po zrobieniu już "naparu" z chmielu mogę przefiltorwać napój wlać do butelek i dodać glukozy w celu nagazowania ?

Nie da, bo nie ma tam drożdży, które zjadłyby ten cukier i wytworzyły przy tym gaz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Warto się przywitać na forum.

 

Faktycznie mój błąd, już naprawiony :)

 

 

 

 

Nie da, bo nie ma tam drożdży, które zjadłyby ten cukier i wytworzyły przy tym gaz. 
 

 

W zasadzie to można by wlać napój do mini kega z pomkpą na co2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to sztuczne nagazowanie z popularniejszych sposobów możliwe jest tylko w systemie keg cornelius ale to już grubsza zabawa i większe koszta. Jest na youtube kanał ,, dom pachnący żywicą" w którymś filmie gościu pokazuje jak można sztucznie nagazować piwo (inne napoje pewnie też) w butelkach plastikowych. Może to Ci się przyda.

Tytuł to ,, jak szybko i tanio nagazować piwo..."

Edytowane przez darinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też zrobić "esencję" w niewielkiej objętości wody i po odfiltrowaniu chmielin wlać ją w pożądanym stężeniu do świeżo otwartej wody gazowanej. U mnie działało i obyło się bez kegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej najlepiej albo sztucznie w kegu albo po prostu dodać wody gazowanej (albo w ogóle bez gazu, wg mnie taka chmielolemoniada jest nawet lepsza), dodanie cukru i drożdży to same problemy, będzie fermentacja czyli powstaną produkty uboczne fermentacji, będą drożdże w toni, będzie musiało leżakować aby drożdże po sobie posprzątały, środowisko też niezbyt dobre dla drożdży, bez białek praktycznie, pewnie jakieś wady siarkowe się pojawią itp.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odkopię temat i zostawię swój przepis na chmieloniadę cytrynową;-)

Składniki

 

16 cytryn

2l 70% spirytusu

1l przegotowanej i ostudzonej wody

25l wody

Erytrol\ksylitol\słodzik

Cukier

Drożdze do cydru

Chmiel

Pożywka

 

Na początku należy przygotować cytrynówkę bodzia 1974. Przepis łatwo dostępny  forum bimber.info po wpisaniu danej frazy;) Jedyną zmianą jest to, że zamiast zwykłego cukru musimy użyć cukru niefermentowalnego (ksylitol,erytrol lub słodzik syntetyczny). Ja do tego celu używam słodzika na bazie cyklaminianu sodu. Dodatkowo zamiast wyrzucać łupiny po wyciśniętych cytrynach zalewamy je wodą, którą docelowo użyjemy do rozcieńczenia naszej cytrynówki. Z przepisu bodzia wychodzi zazwyczaj 4l 35% trunku, także należy przygotować około 25l wody bo celujemy w 5%. Oba płyny łączymy przelewając przez drobne sitko aby wyłapać wszystkie "farfocle" z cytryny. Do tak przygotowanego trunku dodajemy 4g cukru na każde 0,5l. Następnie dodajemy drożdze oraz pożywkę i butelkujemy. Po dwóch tygodniach lemoniada jest nagazowana i gotowa do picia. Część wody należy na chmielić w ilości 3g na litr. U  mnie zazwyczaj 1g na goryczkę 2g na aromat. Ja gotuję w garnku 3l wody i tą część chmielę;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.